Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

06 września 2010

Jednym z najważniejszych wydarzeń pierwszego dnia targów była prezentacja i nadanie nazwy Anders Wielozadaniowej Platformie Bojowej. Uroczystość odbyła się w obecności Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Nietypowy wygląd pojazdu wynika nie z malowania, a reflektorów, oświetlających wóz plamami żółtego światła

Rozwojem projektu zajmuje się Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM sp. z o. o. Podczas targów zaprezentowany został pierwszy i najbardziej skomplikowany pojazd platformy - wóz wsparcia ogniowego, określany popularnie jako lekki czołg (zobacz: Propozycja Bumaru: Wielozadaniowa Platforma Bojowa Anders).

Pani Anna Maria Anders na tle platformy

Wóz-platformę nazwano na część Władysława Andersa dowódcy 2 Korpusu Polskiego, który zdobył Monte Cassino, a później piastował w latach 1944-45 stanowisko Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych. Imię nowej platformie bojowej nadała córka generała, Anna Maria Anders, w obecności Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się na stoisku Dywizji Ląd Grupy Bumar.

Wnętrze kadłuba w tylniej części skrywa miejsce dla 4 żołnierzy desantu / Zdjęcia: Paweł K. Malicki


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.