Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
02 września 2015

PCO kończy prace nad lornetką termowizyjną, która ma wejść w skład wyposażenia rozwijanego dla II etapu zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan. W Kielcach zaprezentowane dwa pierwsze prototypy, których korpusy zostały wykonane za pomocą drukarki addytywnej. 

Lornetka NPL-1T wyposażona jest w bolometryczny detektor generacji 3,5 o rozdzielczości 640x480. Pole widzenia urządzenia wynosi 12°x9° lub 6°x4,5° z nasadką 2x. Czułość NETD<55mK / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Lornetka powstaje na bazie rozwiązań zastosowanych w strzeleckim celowniku termowizyjnym SCT Rubin, który trafił już do uzbrojenia Wojska Polskiego. W toku prac stworzono prototypowe płytki elektroniczne do sterowania i odczytu danych z detektora, przetwarzania obrazu termowizyjnego, obsługi klawiatury, sterowania wyświetlaczami OLED i płytkę zasilającą poszczególne podzespoły.

Do NPL-1T dołączane będą nasadki powiększające 2x i 4x. Lornetka termowizyjna ma dwa tryby wyświetlania obrazu. Obiekty o najwyższej temperaturze mogą być oznaczane na czarno lub biało. W pamięci urządzenia można zarejestrować kilkadziesiąt zdjęć. Na ekranie możliwe jest prezentowanie współrzędnych geograficznych i czasu z zewnętrznego odbiornika GPS. Całkowita masa urządzenia z bateriami wynosi 1 kg, masa nakładki to 0,28 kg.

NPL-1T Agat wykorzystuje nowoczesny detektor bolometryczny o rozdzielczości 640x480 pikseli, pozwalający ograniczyć pobór mocy do poziomu jedynie 1,4 W. Ma to umożliwić ciągłą pracę urządzenia przez kilkanaście godzin. Do prezentacji obrazu użyto dwóch wyświetlaczy OLED. Zastosowanie soczewek asferycznych w okularach o szerokich źrenicy wyjściowej umożliwia komfortową obserwację bez konieczności zmiany rozstawu osi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.