Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

09 września 2016

Sprawy związane z wojskowością i obronnością kraju są ważne dla coraz większego grona osób – mówi Katarzyna Prostak, Dyrektor Grupy Projektów Targów Kielce, w rozmowie z Wojciechem Łuczakiem.

Katarzyna Prostak, Dyrektor Grupy Projektów Targów Kielce / Zdjęcie: Paweł Ściborek

- Tegoroczne targi są szczególne nie tylko ze względu na liczbę wystawców, ale również z powodu dużej liczby zwiedzających.
- Dokładnie. Zaprosiliśmy wszystkich związanych z branżą zbrojeniową, obronnością, a także z tworzeniem nowego rodzaju sił zbrojnych, czyli Obroną Terytorialną. Dotyczy to m.in. organizacji proobronnych i klas mundurowych.

- Jesteśmy w przeddzień zakończenia targów – jakie są najnowsze dane o MSPO 2016?
- Najnowsze dane pokazują, że przez trzy pierwsze dni targowe odwiedziło nas o 2 tys. więcej osób niż w roku ubiegłym. Myślę, że jutrzejszy dzień przyniesie kolejnych zwiedzających i znacznie przekroczymy granicę 20 tys. zwiedzających.

- Czyli sukces?
- Nie traktuję tego w kategoriach sukcesu. Sprawy związane z wojskowością i obronnością kraju są po prostu ważne dla coraz większego grona osób.

- W bieżącym roku partnerem strategicznym był polski przemysł zbrojeniowy, a kto będzie występował w tej roli w przyszłym?
- Wczoraj odbyło się spotkanie pomiędzy delegacją polską i przedstawicielami Republiki Korei. Strona koreańska została zaproszona, aby być lead nation w przyszłym roku. Przyjęła zaproszenie i już od wczoraj rozpoczęliśmy spotkania robocze. Na bieżąco będziemy koordynować wszystkie elementy związane z uczestnictwem danego kraju jako partnera strategicznego. Dotyczy to po pierwsze wystawy przedsiębiorstw, po drugie – udziału ministerstwa obrony Korei w targach, po trzecie – wspólnej konferencji związanej z tematami, które są istotne dla obu stron, wreszcie wizyty dużej delegacji koreańskiej, która powinna odwiedzić targi MSPO w przyszłym roku.

- Ciekawie zapowiada się ta ekspansja azjatycka. Życzymy targom i wszystkim zwiedzającym jeszcze bardziej interesującego widowiska niż w tym roku. A mówimy to w przeddzień zakończenia wystawy, kiedy mamy jeszcze przed sobą wizytę Pana Prezydenta i wręczenie jego nagrody za najciekawszą ekspozycję, najciekawszy produkt.
- Wizyta została zapowiedziana ustami ministra Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- I w Raporcie-MSPO także.
- W raporcie MSPO także. Oczywiście nigdy nie można mieć pewności, że wizyta dojdzie do skutku, jednak wszystko wskazuje na to, że w godzinach południowych Pan Prezydent nas odwiedzi i zostanie do wręczenia głównej nagrody targowej, nagrody Prezydenta RP. Później opuści Kielce. Obecność Głowy Państwa jest dla nas naprawdę ważna, ponieważ jest on naszym patronem honorowym.

- Dziękuję za rozmowę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.