Altair

Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autoryzacja
Resetuj hasło

e-RAPORT MSPO 4/2010 - Rakietowe Mesko

08 września 2010

Obecny rok w Zakładach Metalowych Mesko zaznaczył się budową amunicji rakietowej. Powstaje tam dwustopniowa rakieta Błyskawica, jak również nowe NLPR-70.

Niekierowany pocisk rakietowy NLPR-70, wraz z opracowaną przez Mesko i  ITWL 15-lufową wyrzutnią WW-15, przedstawiono do nagrody Defendera /  Zdjęcie: Grzegorz Franczyk

Od grudnia 2009 trwają prace nad projektem badawczo-rozwojowym dwustopniowej rakiety krótkiego zasięgu, realizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną, Zakłady Metalowe Mesko, Bumar i Fabrykę Produkcji Specjalnej Gamrat. Produkt, pod nazwą Błyskawica, ma być gotowy do końca 2011.

Równocześnie w Skarżysku-Kamiennej kończą się prace nad krajową głowicą bojową i zapalnikiem do niekierowanych pocisków rakietowych NLPR-70 kalibru 70 mm. Obecnie zakłady oferują tę amunicję, uzbrojoną w głowice RA 79 HEISAP MOD1 lub RA 79 HEISAP, produkowane przez norweską Raufoss, spółkę wchodzącą w skład grupy Nammo.

Rakiety NLPR-70 przeznaczone są do zwalczania szerokiego zakresu celów nawodnych i naziemnych, w tym lekko opancerzonych pojazdów i infrastruktury. Można je wystrzeliwać z 15-lufowej wyrzutni WW-15 lub WW-15N (WW-15N jest modyfikacją wyrzutni z rozstawem zaczepów dla śmigłowców NATO), opracowanych w ostatnich latach przy współpracy z Instytutem Technicznym Wojsk Lądowych. Oba produkty zostały w tym roku przedstawione do nagrody Defendera.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2016 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.