Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Negocjacje w sprawie RWŁC-10/T

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 października 2014

Inspektorat Uzbrojenia negocjuje z konsorcjum w składzie WZŁ nr 1 i Transbit dostawę w latach 2014-2015 dziewięciu aparatowni łączności cyfrowej-transmisyjnych RWŁC-10/T.

Inspektorat Uzbrojenia prowadzi negocjacje w sprawie dostaw w latach 2014-2015 dziewięciu aparatowni łączności cyfrowej-transmisyjnych RWŁC-10/T z konsorcjum w składzie: Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 z Zegrza i Transbit. Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia wynosi 23.089.989,60 zł bez VAT / Zdjęcie: WZŁ Nr 1

RWŁC-10/T przeznaczona jest do pracy w systemie cyfrowej łączności jako mobilny element węzłów łączności stanowiska dowodzenia. Szacowana wartość zamówienia dostawy dziewięciu kompletów RWŁC-10/T wynosi 23,09 mln zł.

Wznowienie dostaw aparatowni wynika z potrzeby uzupełnienia stanów etatowych jednostek wojskowych oraz w celu zakupu sprzętu o tych samych parametrach technicznych i kompatybilnego z obecnie eksploatowanym w Siłach Zbrojnych RP.

Jak uzasadnia Inspektorat Uzbrojenia, zamówienie ma być udzielone w drodze negocjacji z wybranym dostawcą, ponieważ aparatownie łączności cyfrowej-transmisyjne są sprzętem wojskowym specjalnie zaprojektowanym i wykonanym zgodnie z wymaganiami wojska i przeznaczonym do użycia jako materiał wojenny.

Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej – RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym sieci komutacji strumieniowej i pakietowej. W wersji podstawowej, wyposażony jest w trzy radiolinie o przypływowości do 34 Mb/s pracujące w paśmie III+ (1350-2700 MHz), które pozwalają na zestawianie połączeń radiowych na dystansie do 50 km.

Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego węzła łączności przez trakty cyfrowe, jak i łącza pakietowe. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane w Wojsku Polskim.

Wyposażenie RWŁC-10/T w zestaw agregatów prądotwórczych oraz instalacja sprzętu w szczelnym elekromagnetycznie kontenerze (o wymiarach 2 x 2 x 3 m), wpływa na dobrą mobilność sprzętu oraz wysoką adoptowalność do każdych warunków środowiskowych. Aparatownie tego typu były używane we wszystkich dotychczasowych misjach Wojska Polskiego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.