Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Procjony do naprawy

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 26 grudnia 2015

3. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła przetarg na wykonanie napraw, diagnostyki i konserwacji urządzeń wchodzących w skład systemu rozpoznania radioelektronicznego Procjon-2, 3 i 3/2.

W Wojsku Polskim służą trzy śmigłowce z zabudowanym systemem rozpoznania radioelektronicznego, zgrupowane w eskadrze rozpoznania radioelektronicznego wchodzącej w skład 7. Dywizjonu lotniczego z Nowego Glinnika. Każdy z Sokołów: W-3RR (o numerze bocznym 203 wprowadzony w 1997), W-3WA ŚRR-10 (0720 z 2001) i W-3WA ŚRR-10 (0907 z 2006) ma inną odmianę Procjona, opracowaną i wdrożoną przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki

Poszukiwany jest wykonawca napraw, diagnostyki, konserwacji oraz usług utrzymujących w sprawności technicznej urządzenia systemu rozpoznania elektronicznego Procjon w pełnym zakresie od 1 marca 2016 do 30 listopada 2018. Łączny czas naprawy nie może przekroczyć 14 dni roboczych, poza przypadkami szczególnymi. Oferty przyjmowane są do 15 stycznia 2016. Ocena ofert to wybór propozycji najkorzystniejszej ekonomicznie, przy czym 50% stanowi wartość roboczogodziny w innym miejscu niż u użytkownika, 30% wartość roboczogodziny u użytkownika, a 20% okres gwarancji.

System Procjon-3 jest przeznaczony  do prowadzenia rozpoznania radioelektronicznego w zakresie częstotliwości 20-18000 MHz. Służy on do zbierania danych rozpoznawczych o systemach łączności radiowej i radiolokacyjnych; analizy parametrów wykrytych sygnałów; prowadzenia kontroli radiowej (śledzenia) pracy źródeł na interesujących częstotliwościach; przechwytywania i rejestrowania informacji przekazywanych w systemach łączności; namierzania (pomiaru azymutów) źródła promieniowania; przechowywania, przetwarzania i zobrazowania danych rozpoznawczych

Trzyletnia umowa ma objąć śmigłowiec ŚRR 2/S-1RR (SRR Procjon-2) nr 300203 (podsystem rozpoznania radiowego i osprzęt rozmowny systemu), śmigłowiec ŚRR 3 (ŚRR-10 Procjon-3) nr 360720 (podsystem rozpoznania radiowego, podsystem rozpoznania zakresu mikrofalowego, podsystem ochrony indywidualnej śmigłowca i osprzęt rozmowny systemu), śmigłowiec ŚRR 3/2 (ŚRR-10 Procjon-3/2)  nr 360907 (identyczny zakres jak wcześniej), aparaturę i oprogramowanie naziemnego stanowiska rozpoznania radioelektronicznego (NSRR na pojeździe Honker i WD WRE-2Z na ciężarówce Star 266).

Postępowanie obejmuje poszukiwania podmiotu, który może zrealizować naprawy, diagnostykę, konserwacje, serwisowanie oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej ŚRR-10, co zapewni bezawaryjną pracę urządzeń w systemie dyżurów, maksymalnie skracając ich okres niesprawności.

W skład systemu Procjon-3 wchodzą: pokładowy system rozpoznania radioelektronicznego (PSRR), zamontowany na śmigłowcu rozpoznania radioelektronicznego (składający się z podsystemu rozpoznania radiowego o zakresie częstotliwości 20-3000 MHz; podsystemu rozpoznania zakresu mikrofalowego (PRZM) o zakresie częstotliwości 750-18000 MHz; podsystem sterowania i przetwarzania informacji; podsystem ochrony indywidualnej w zakresie wykrywania promieniowania laserowego) i naziemne stanowisko rozpoznania radioelektronicznego  / Zdjęcia: WZE

Przetarg obejmuje wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu, za wyjątkiem płatowca, awioniki, silników i innych integralnych elementów śmigłowca – nosiciela Procjona-3; pojazdów Honker i Star 266, stanowiących nośniki bazowe naziemnego stanowiska rozpoznania radioelektronicznego; oraz zespołu prądotwórczego, wchodzącego w skład wyposażenia układu zasilania dodatkowego.

Naprawa ma polegać na usuwaniu powstałych w trakcie eksploatacji uszkodzeń i niesprawności, przez naprawę lub wymianę wadliwego elementu, pakietu, zespołu lub podzespołu na sprawny, bez dokonywania zmian konstrukcyjnych, w celu utrzymania stacji w sprawności technicznej.

Elementem umowy jest też aktualizacja oprogramowania, w celu bezpośredniej wymiany pełnych danych między urządzeniami na śmigłowcach i wozami dowodzenia, w celu synchronizacji pracy wszystkich urządzeń ŚRR-10.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.