Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przegląd HMBS Nassau

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2016

Holenderska grupa Damen dokona przeglądu naprawczego i modernizacji okrętu patrolowego sił morskich Bahamów.

Okręt patrolowy HMBS Nassau przejdzie 9-miesięczny przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Prace będą prowadzone w holenderskiej stoczni Damen Maaskant Shipyards Stellendam / Zdjęcie: Damen

Do stoczni Damen Maaskant Shipyards Stellendam wszedł okręt patrolowy HMBS Nassau (P 61), typu Bahamas. W najbliższych miesiącach 60-metrowy patrolowiec przejdzie przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej. Na co dzień jednostka jest używana przez Royal Bahamas Defence Force (królewskie siły obronne Bahamów).

Prace stoczniowe obejmą inspekcję najważniejszych systemów pokładowych. Niesprawne lub przestarzałe wyposażenie zostanie wymienione na nowe. Dotyczyć to będzie przede wszystkim elementów układu napędowego, urządzeń obserwacji otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej, stacji łączności radiowej, a także uzbrojenia. Producent dokona też przeglądu stanu poszycia kadłuba i nadbudówki. Okręt zostanie pokryty nową warstwą farby.

Modernizacja okrętu potrwa 9 miesięcy. Po zakończeniu prac stoczniowych jednostka przejdzie serię testów morskich, prowadzonych u wybrzeży Holandii. Następnie patrolowiec o własnych siłach przejdzie z powrotem na Bahamy. Na miejscu dołączy do 2. z jednostek typu Bahamas, HMBS Bahamas (P 60), która od kilku miesięcy jest modernizowana w jednej z lokalnych stoczni.

Przegląd naprawczy patrolowców typu Bahamas prowadzony jest w ramach programu Sandy Bottom, realizowanego od 2014 przez siły morskie Bahamów i grupę Damen (Bahamy wzmacniają marynarkę wojenną, 2013-04-23). Zakłada on dostawę na Karaiby 9 okrętów, w tym 4 kutrów patrolowych Stan Patrol 4207 i tylu samo SP3007, a także jednostki logistycznej (RoRo) typu Stan Lander 5612 (Bahamy odbierają ostatni SP4207, 2015-04-02). Projekt obejmuje też rozbudowę instalacji portowych na wyspach New Providence, Ragged Island, Great Inagua i Grand Bahama oraz dostawę syntetycznych urządzeń szkoleniowych, w tym symulatora mostku dowodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.