Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na Eutelsat 5 West B

Astronautyka, 12 października 2016

Airbus Defence and Space i Orbital ATK zbudują satelitę Eutelsat 5 West B.

Masa startowa Eutelsat 5 West B będzie wynosiła około 3 t / Rysunek: Orbital ATK

Airbus Defence and Space i Orbital ATK wspólnie zbudują najnowszego satelitę wideo, EUTELSAT 5 West B. Zleceniodawcą jest Eutelsat, jedene z największych operatorów satelitarnych na świecie.

Umowa podpisana między trzema podmiotami przewiduje, że Airbus Defence and Space pokieruje zespołem i obok Orbital ATK będzie jednym z dwóch głównych wykonawców odpowiedzialnych za opracowanie i zbudowanie satelity Eutelsat 5 West B. Airbus Defence and Space dostarczy moduł łączności działający w paśmie Ku. Satelita będzie oparty na konstrukcji GEOStar Orbital ATK.

Masa startowa Eutelsat 5 West B będzie wynosiła około 3 t. Satelita będzie miał moc 5 kW i ma zostać wyniesiony na orbitę w 2018. Eutelsat 5 West B zastąpi satelitę Eutelsat 5 West A na kluczowej pozycji orbitalnej 5°W, która obsługuje głównie rynki wideo w Europie i Ameryce Północnej.

Eutelsat 5 West B pozwoli kontynuować świadczenie usług z tej pozycji dzięki działającemu w paśmie Ku modułowi o przepustowości równoważnej 35 transponderom 36 MHz, podłączonemu do trzech obszarów usługowych i wyposażonemu w przełączane transpondery, które zwiększają zdolności satelity (Proton-M wyniósł na orbitę satelitę Eutelsat 9B, 2016-01-30).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.