Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

OneAtlas już dostępny

Astronautyka, 19 października 2016

Airbus Defence and Space uruchomił One Atlas, nową usługę strumieniowej transmisji map, która zapewnia dostęp do zdjęć satelitarnych całego świata.

Obraz satelitarny obszarów rolnych w gminie Al-Kufra w Libii / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Mapy aktualizowane są co 12 miesięcy. Usługa stanowi duży postęp w dostarczaniu zdjęć satelitarnych klientom dzięki wykorzystaniu możliwości Google Cloud Platform i technologii Airbus Defence and Space (ADS). Google Cloud jest w stanie wchłonąć kilkaset TB danych rocznie, których wymaga One Atlas, co pozwala na zupełnie nowe podejście do przechowywania, hostingu i dystrybucji danych. Zapewni to korzyści wszystkim klientom w szerokiej gamie zastosowań, takich jak planowanie infrastruktury, gospodarka przestrzenna, tworzenie map terenów rolnych i gatunków roślin uprawnych, a nawet wykrywanie zmian pokrywy leśnej w regionach podatnych na wylesianie.

Celem naszego zespołu w Google Cloud jest pomaganie przedsiębiorstwom w odniesieniu sukcesu dzięki chmurom publicznym i innowacyjnym technologiom, takich jak uczenie maszynowe chmur. Cieszymy się ze współpracy z ADS, która pozwoli nam tworzyć nowe produkty i przekształcać istniejące modele biznesowe za pomocą Google Cloud Platform – powiedział Carl Schachter, wiceprezes Google Cloud Platform.

Google Cloud Platform wybrano spośród siedmiu dostawców chmur publicznych ze względu na zaawansowaną technologię, wysoki stopień bezpieczeństwa oraz strategiczną zgodność z planami biznesowymi i rozwojowymi ADS.

Wszystkie dane satelitarne zebrane każdego dnia są automatycznie przetwarzane i łatwo dostępne w globalnej bibliotece zobrazowania, która jest przechowywane w Google Cloud Platform. Globalna skala, krótki czas dostępu i zdolności infrastruktury Google Cloud Platform w Europie dają nam wymaganą wydajność, elastyczność i skalowalność dla obecnych i przyszłych danych, zapewniając wysoki poziom usług dla naszych klientów – powiedział Bernhard Brenner, szef Klastra Business Intelligence w ADS.

Obecnie Airbus Defence and Space analizuje dodatkowe zastosowania Google Cloud Platform i innych narzędzi Google, np. integrację innych zbiorów danych, takich jak dane radarowe TerraSAR-X i WorldDEM (WorldDEM dostępny na całym świecie, 2016-10-08), z usługą One Atlas, czy też stworzenie usług analitycznych, takich jak wykrywanie zmian i automatyczne identyfikowanie obiektów. Udało się już osiągnąć bardzo obiecujące wyniki z wykorzystaniem Tensor Flow – biblioteki z otwartym oprogramowaniem do uczenia maszynowego i Cloud Machine Learning do automatycznego wykrywania chmur.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.