Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót kolejnych kosmonautów z MKS

Astronautyka, 30 października 2016

Wczoraj o 23:59 czasu lokalnego w Kazachstanie wylądowała kapsuła Sojuz MS-01 z trojgiem kosmonautów powracających na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS, International Space Station). Jest wśród nich dowódca misji – Rosjanin Anatolij Iwaniszin, Japończyk Takuya Onishi z JAXA i Amerykanka Kathleen Rubins z NASA. Należeli oni do 48. i 49. załogi, które znalazły się na pokładzie MKS.

Kazachstan, akcja po lądowaniu kapsuły z kosmonautami z ISS / Zdjęcie: Roskosmos

Rakieta nośna Sojuz-FG ze zmodernizowanym satelitą Sojuz MS-01 wystartowała 7 lipca br. 2 dni później satelita przycumował do stacji kosmicznej. Przewiezieni nim kosmonauci prowadzili eksperymenty naukowe i doposażali stację w sprzęt dowożony pojazdami transportowymi (Doskonalszy sztuczny nos dla MKS, 2016-03-18).

Po powrocie trojga kosmonautów na Ziemie, na pokładzie MKS pozostało 3 innych. To Shane Kimbrough z NASA i dwóch Rosjan – Siergiej Ryżikow I Andriej Borisenko z Roskosmosu. W listopadzie mają do nich dołączyć Peggy Whitson z NASA, Thomas Pesquet z ESA (European Space Agency) i Oleg Nowicki z Roskosmosu (Sojuz dowiózł kosmonautów na MKS, 2015-07-23).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.