Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono modernizację SG-312

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 stycznia 2017

Po 5 miesiącach do służby w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej wróciła jednostka pływająca SG-312.

Morski Oddział Straży Granicznej zakończył proces modernizacji obu eksploatowanych pełnomorskich jednostek typu SKS-40: SG-311 i SG-312 / Zdjęcie: MOSG

Przegląd remontowy i modernizacja SG-312 rozpoczęto w sierpniu 2016, po podpisaniu umów z przedsiębiorstwem Net Marine i przebazowaniu jednostki do portu w Gdyni przy nabrzeżu Dalmor. Prace modernizacyjne trwały do grudnia. W ich efekcie służba na SG-312 stała się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Jednostka została wyposażona w elastyczną zaporę przeciwrozlewową wraz z systemem wydawania i wybierania zapory Roto-pack. Okręt otrzymał też system zbierania zanieczyszczeń z powierzchni wody i przechowywania ich w zbiornikach dodatkowo zamontowanych w ładowni.

Na pokładzie patrolowca zamontowano nowy dźwig z hydraulicznym napędem i 10-m wysięgiem, który może obracać się o 3600 i jest sterowany bezpośrednio za pomocą konsoli lub bezprzewodowego pilota. Służy on do wykonywania różnych zadań transportowych w porcie i na morzu. Dźwig pozwala opuszczać i podnosić elementy systemu likwidacji rozlewów ropopochodnych i łodzie typu SŁP-5400, używane przez funkcjonariuszy z grup kontrolnych Morskiego OSG. Dodatkowo jedna z łodzi została wyposażona w hak Henriksena umożliwiający automatyczne wypięcie z zawiesia w chwili zetknięcia się z lustrem wody.

Prace remontowe objęły także niektóre urządzenia i systemy okrętowe. Koszt remontu i modernizacji wyniósł ponad 3 mln zł, z czego 0,5 mln zł pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozostała kwota z budżetu Straży Granicznej.

W ten sposób zakończono trwający 3 lata proces modernizacji obu pełnomorskich jednostek typu SKS-40 eksploatowanych w Morskim OSG. Wyposażone w nowe urządzenia pokładowe patrolowce SG-311 i SG-312 zyskały dodatkową funkcjonalność i lepsze zdolności operacyjne (SG-311 po modernizacji , 2016-02-12).

Na podstawie informacji MOSG


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.