Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia wycofuje Apache

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2017

Holandia wycofała z Mali pierwsze 2 śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache.

Wkrótce do Holandii dotrze 2. para śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache. Po przejściu przeglądu remontowego wiropłaty powrócą do bazy Gilze-Rijen na południu kraju / Zdjęcie: MO Holandii

Do bazy Koninklijke Luchtmacht (królewskich wojsk lotniczych Holandii) Woensdrecht na południu kraju przetransportowano 2 śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache. Wiropłaty dotarły na miejsce na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17A Globemaster III. W najbliższych miesiącach Apache przejdą przegląd remontowy, podczas którego usunięte zostaną usterki i uszkodzenia powstałe w trakcie 2,5-letniej misji bojowej w Mali (Holandia zmniejsza kontyngent w Mali, 2016-07-26).

Wiosną 2014 holenderskie siły zbrojne przebazowały do Mali 4 śmigłowce AH-64D latające w składzie 301. eskadry KLu (Holenderskie Apache już w Mali, 2014-05-20). Rozmieszczono je w Kamp Castor niedaleko Gao, gdzie mieści się główna baza holenderskiego kontyngentu wojskowego (Holandia przedłuża misje zagraniczne, 2015-06-23). Wraz z nimi do Afryki wysłano również 3 ciężkie śmigłowce transportowe CH-47D Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10).

Holenderskie Apache zapewniały wsparcie ogniowe siłom misji pokojowej ONZ w Mali, Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA) i ochraniały konwoje z pomocą humanitarną, narażone na ataki ekstremistów. Na początku 2015 jeden z holenderskich AH-64D rozbił się podczas lotu treningowego. W wyniku katastrofy zginęło 2 lotników stanowiących jego załogę (Ostatnia droga holenderskich pilotów, 2015-03-25). 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.