Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam zakupi zestawy Akash?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 stycznia 2017

Władze Indii i Wietnamu prowadzą rozmowy w sprawie sprzedaży Hanoi zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Akash.

Wietnam może zostać pierwszym nabywcą eksportowym indyjskich zestawów obrony powietrznej Akash. Hanoi wyraża też zainteresowanie pociskami manewrującymi BrahMos, opracowanymi przez indyjsko-rosyjską spółkę joint-venture BrahMos Aerospace / Zdjęcie: DRDO

Władze Wietnamu mają wyrażać zainteresowanie pozyskaniem indyjskich zestawów obrony powietrznej Akash. Przedstawiciele rządu Narendry Modiego mieli rozpocząć już rozmowy z Wietnamczykami w sprawie sprzedaży uzbrojenia. Hanoi chce zakupić nowe systemy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe w reakcji na pogarszającą się sytuację bezpieczeństwa regionie.

Według indyjskich mediów, które powołują się na źródła w rządzie Modiego i ministerstwie obrony, tematem rozmów jest m.in. sposób realizacji ewentualnego porozumienia. W grę wchodzić ma m.in. przeniesienie produkcji Akash bezpośrednio do Wietnamu. Wymagałoby to jednak dokonania transferu technologii.

Jedynym użytkownikiem zestawów Akash są wojska lądowe i lotnicze Indii (Kolejne testy Akash, 2016-04-14). W skład każdej baterii systemu wchodzą 4 trójprowadnicowe wyrzutnie osadzone na naczepach samochodowych lub podwoziu gąsienicowym (czołgu T-72), radiolokator z anteną fazowaną (Rajendra), mobilna stacja kierowania ogniem, a także jednostki pomocnicze. System opracowała indyjska agencja rozwoju technologii wojskowych (DRDO) przy współpracy z państwowym Bharat Dynamics i ponad 200 przedsiębiorstwami sektora prywatnego. Prace rozwojowe prowadzono od lat 1980. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.