Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Technologie kosmiczne Asseco dla ESA

Astronautyka, 18 stycznia 2017

Asseco Poland podpisało z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) umowę na budowę nowych narzędzi informatycznych, wspierających pracę europejskiego systemu satelitarnego EGNOS. Realizacja dwóch projektów o wartości prawie 1,8 mln złotych trwać będzie 12 miesięcy.

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za realizację dwóch projektów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej / Rysunek: ESA

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za realizację dwóch projektów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. W ramach pierwszego opracowane zostaną nowe narzędzia wykorzystywane w systemie EGNOS (ang. European Geostationary Navigation Overlay Service). Ich zadaniem jest m. in. analiza danych potrzebna do poprawnego wyliczania niezbędnych poprawek dla systemów nawigacji satelitarnej, używanych w międzynarodowym ruchu lotniczym i transporcie morskim. Asseco Poland odpowiadać będzie także za rozszerzenie zakresu danych wykorzystywanych w systemie o infromacje pochodzące z uruchomionego w drugiej połowie grudnia 2016 europejskiego systemu nawigacji satelitarnej – Galileo (Thales Alenia Space dla Galileo, 2016-12-20).

Drugi z projektów, SPEED Scenario Manager (S-SM), zakłada możliwość przeprowadzania symulacji, w ramach których zbierane są dane dotyczące pracy satelitów, takie jak ich pozycja, siła sygnału czy okresy jego zanikania. Asseco Poland odpowiada za narzędzie współpracujące z systemem EGNOS, które zarządza konkretnymi scenariuszami symulacji, a także za podniesienie wydajności całego systemu oraz zapewnienie poprawnej pracy narzędzi po zrealizowaniu projektu.

Statystyczny pasażer samolotu nie zastanawia się nad tym, jakie systemy informatyczne dbają o to, by bezpiecznie i szybko dotarł do celu swojej podróży. Rozwiązania tworzone przez Asseco Poland na potrzeby ESA odpowiadają za to, że jego podróż przebiega bez zakłóceń. Jednocześnie realizujemy także zadania, mające na celu zwiększenie wydajności narzędzi już używanych przez ESA – powiedział Zdzisław Wiater, zastępca dyrektora Pionu Administracji Publicznej Asseco Poland (Asseco zapewnia bezpieczeństwo NATO, 2016-12-14).

Europejska Agencja Kosmiczna to międzyrządowa agencja odpowiedzialna między innymi za realizację planów krajów członkowskich w zakresie badań i eksploracji kosmosu oraz zdobywanie wiedzy na temat Ziemi, a także Układu Słonecznego. W ramach swojej misji zapewnia również obywatelom Europy i reszty świata korzyści z inwestycji dokonywanych w sektorze kosmicznym. Polska oficjalnie wstąpiła do ESA w listopadzie 2012.

Wymienione projekty są kontynuacją zadań, już zrealizowanych przez Asseco na potrzeby Europejskiej Agencji Kosmicznej. Sektor kosmiczny będzie w najbliższej przyszłości jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Bardzo ważne jest więc, by poprzez współpracę przy tego typu projektach, zdobywać wiedzę i doświadczenie potrzebne do realizowania kolejnych, bardziej złożonych i umacniać pozycję Polski w sektorze kosmicznym – dodał Zdzisław Wiater.

Umowa podpisana przez Asseco Poland to kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się w 2014. Na potrzeby ESA stworzony został pierwszy zestaw analizatorów danych zbieranych przez system EGNOS (dla systemów GPS oraz GLONASS, 20 lat GPS, 2015-07-17, Powstaje spółka GLONASS, 2015-01-04) oraz aplikacja generująca wizualizacje wyników analiz. Asseco Poland dokonało także migracji symulatorów statków kosmicznych do nowej platformy opartej na technologii RAP (Remote Application Platform).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.