Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akcja Serce

Lotnictwo wojskowe, 16 lutego 2017

Piloci 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w ramach Akcji Serce pomogli w ratowaniu ludzkiego życia.

Załoga samolotu CASA C-295M z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w pierwszej tegorocznej Akcji Serce / Zdjęcie: 8. Baza Lotnictwa Transportowego

We wtorek załoga samolotu CASA C-295M z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w pierwszej tegorocznej Akcji Serce. Wojskowi wykonali lot na trasie Kraków – Gdańsk - Warszawa – Kraków.

Przedsięwzięcie zapoczątkowano we wczesnych godzinach porannych. Operacja zakończyła się ok. 14:00. W skład załogi samolotu weszli: I pilot, kpt. Norbert Piechowski, II pilot, por. Radosław Budziński, technik pokładowy, chor. Marcin Świątczak i technik załadunku, mł. chor. Zbigniew Pydziński.

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Organ miał być pobrany od zmarłego w Szczecinie i tylko drogą lotniczą mógł być dostarczony na czas, nie ulegając nieodwracalnym zmianom, uniemożliwiającym przeszczep (30 lat Akcji Serce, 2015-11-05).

Na podstawie informacji 3. SLT, DG RSZ


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.