Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polskie komponenty w systemie Patriot

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lutego 2017

Teldat podpisał kontrakt na dostawę kolejnej transzy zmilitaryzowanych rozwiązań teleinformatycznych wchodzących w skład systemu obrony powietrznej Patriot.

Teldat dostarczy kolejną transzę podzespołów amerykańskiego systemu obrony powietrznej Raytheon / Zdjęcie: Teldat

Bydgoski Teldat podpisał z koncernem Raytheon kolejny kontrakt na dostawę zaawansowanych, wojskowych komponentów teleinformatycznych przeznaczonych do systemu obrony powietrznej Patriot. Zgodnie z zawartą w 2014 umową o współpracy wyroby polskiej spółki są od 3 lat oferowane użytkownikom amerykańskich zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych (TELDAT podpisał list intencyjny z Raytheonem, 2014-07-28).

- Opracowanie i produkcja ważnych komponentów teleinformatycznych w wersji wojskowej dla systemu Patriot to dowód uznania m.in. dla naszej wiedzy fachowej oraz naszych rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych, wywodzących się głównie z Systemu Systemów Jaśmin, którego poszczególne moduły (...) mogą być teraz łatwo i szybko zintegrowane oraz użyte w systemach Patriot. Następnym dowodem potwierdzającym profesjonalizm działania Teldat jest kolejny, właśnie otrzymany i znaczący kontrakt na dostawę wymienionych zmilitaryzowanych rozwiązań (w tym programowych). Wynika to również z tego, że nasi inżynierowie, także w tym przypadku, stanęli na wysokości zadania i stworzyli światowej klasy produkt, którego jakość odpowiada najwyższym standardom wymaganym od tego typu wyrobów o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Za projekt tego rozwiązania nasza spółka otrzymała pod koniec ubiegłego roku nagrodę PMI, która jest pierwszą tego typu nobilitacją otrzymaną przez przedsiębiorstwo polskiego przemysłu obronnego - powiedział dr inż. Henryk Kruszyński, prezes zarządu Teldat.

- Współpraca z firmą Raytheon pozwoliła nam dołączyć do światowej sieci dostawców tego koncernu i otworzyła już obecnie drogę do rynków eksportowych 13 użytkowników systemu Patriot, co odbywa się i ma tendencję rozwojową, również z pożytkiem dla Skarbu RP, promocji Polski i Marki Polskiej w świecie. - dodał prezes Kruszyński.

Współpraca Teldat i Raytheon obejmuje następujące dziedziny:

  • rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia oparte na protokołach internetowych (IP);
  • sprzęt łącznościowy do celów wojskowych;
  • oprogramowanie do systemów dowodzenia i kontroli;
  • integracja systemów, testy weryfikacyjne i walidacyjne (IV&V)

Pierwszy kontrakt związany z opracowaniem na potrzeby unowocześnionego systemu Patriot wskazanych mobilnych rozwiązań teleinformatycznych w wersji wojskowej podpisano we wrześniu 2014. Zawarcie
umowy poprzedziły 4 lata, podczas których Teldat został poddany audytowi przez właściwe instytucje z USA i Polski, a oferowane przez przedsiębiorstwo produkty, w tym urządzenia systemu Jaśmin były m.in. przez ponad rok gruntownie badane i testowane w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie USA, w tym w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Zgodnie z zamówieniem z 2014 inżynierowie Teldat zaprojektowali i przeprowadzili próby kwalifikacyjne ww. wysokospecjalistycznych komponentów, umożliwiających zbudowanie dla Patriotów w najnowszej wersji systemu łączności sieciocentrycznej. Etap projektowo-rozwojowy umowy zakończył się w grudniu 2015 i wtedy również ruszyła seryjna produkcja urządzeń spełniających wszystkie natowskie i amerykańskie normy obronne dla tego typu rozwiązań. Ma ona wyraźną tendencję rozwojową, bo już została zwiększona o blisko 100%. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.