Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Potwierdzono podział ASC

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 lutego 2017

W połowie 2017 ma zakończyć się podział australijskiej grupy stoczniowej ASC.

Podział grupy ASC na 3 oddzielnie przedsiębiorstwa ma pomóc w rozwoju australijskiego przemysłu stoczniowego i usprawnić realizację kluczowych programów zbrojeniowych / Zdjęcie: ASC

Podczas niedawnego wystąpienia przed członkami parlamentu australijski minister ds. przemysłu obronnego, Christopher Pyne, potwierdził, że podział państwowej grupy stoczniowej ASC jest realizowany zgodnie z planem. Pyne ogłosił, że proces ten powinien zakończyć się w połowie br.

Jesienią ub.r. australijskie władze ogłosiły zamiar podziału ASC na 3 oddzielnie przedsiębiorstwa (Podział ASC, 2016-10-12). Nowe podmioty będą specjalizować się z różnych formach działalności przemysłowej i mają odpowiadać za budowę nowych okrętów, obsługę techniczną obecnie eksploatowanych okrętów podwodnych typu Collins, a także utrzymanie i rozbudowę infrastruktury stoczniowej kontrolowanej przez spółki rządowe (DCNS otwiera biuro w Australii, 2016-12-30).

Według władz centralnych podział ASC jest niezbędnym krokiem na drodze do usprawnienia funkcjonowania australijskiego przemysłu stoczniowego i jak najlepszego przygotowania się do realizacji programów zakupowych Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii). Wśród korzyści wynikających z tego posunięcia rząd Malcolma Turnbulla wymienia m.in. wstrzymanie redukcji etatów i stopniowe zwiększanie zatrudnienia w przemyśle stoczniowym (Dalsze zwolnienia w ASC, 2016-08-25), lepsze wykorzystanie potencjału przemysłowego kraju, usprawnienie produkcji okrętów poprzez dotrzymywanie terminów dostaw okrętów i ustalonego kosztorysu (Testy odbiorcze HMAS Hobart, 2017-01-30), a także zwiększenie konkurencyjności australijskiego przemysłu stoczniowego na rynkach zagranicznych. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.