Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lot rozpoznawczy zespołu LMT

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 lutego 2017

Żołnierze Polskiego Zespołu Łącznikowo-Monitorującego z Brezovicy odbyli lot rozpoznawczy w rejonie odpowiedzialności.

Żołnierze Zespołu LMT odbywają cykliczne loty rozpoznawcze w celu monitorowania sytuacji w strefie odpowiedzialności / Zdjęcia: LMT, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Polski Zespół Łącznikowo-Monitorujący LMT K22 (Liaison Monitoring Team) stacjonujący w kosowskiej Brezovicy jest jednym z zespołów wchodzących w skład JRD-S (Joint Regional Detachment – South). Podzielono go na 3 sekcje działające w gminach Štrpce, Hani, Elezit i Kačanik. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie sytuacji politycznej, ekonomicznej i socjalnej mieszkańców Kosowa. Pełni on także funkcję łącznikową między siłami KFOR, a władzami lokalnymi i organizacjami międzynarodowymi (Kolejny etap działania kompanii manewrowej w Kosowie, 2017-02-14).

W ramach realizacji powierzonych zadań żołnierze Zespołu LMT odbywają cykliczne loty rozpoznawcze w celu monitorowania sytuacji w strefie odpowiedzialności. Zadaniem każdego takiego lotu jest sprawdzenie terenu pod względem przejezdności dróg, stanu mostów i wiaduktów i ważnych obiektów infrastruktury. Szczególnej uwadze podlegają linie kolejowe, tunele, wiadukty, mosty oraz drogi.

Ponadto innym ważnym elementem patrolu jest kontrolowanie linii granicznej i przejść granicznych w celu zapobiegania wszelkiego rodzaju przemytom i nielegalnemu przekraczaniu granicy (Patrole z serbskimi żołnierzami, 2017-01-11). Kolejne zadanie to także zapobieganie nielegalnej wycince drzew, co w tym rejonie zdarza się dość często. Zwłaszcza w okresie zimowym oraz wczesną wiosną. Akcje te mają na celu także monitorowanie warstwy śniegu na zboczach i szczytach oraz możliwości powstania osuwisk błotnych i podtopień podczas roztopów.

Na podstawie informacji por. Kamili Makowieckej-Fijołek, 11. LDKPanc
GaleriaPowiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.