Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgrupowanie nurków MW

Marynarka wojenna, 17 lutego 2017

Ponad 60 nurków minerów i nurków inżynierii z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej szkoli się w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym na Mazurach.

W Mrągowie nad jeziorem Czos specjaliści od podwodnych zadań doskonalą umiejętności prowadzenia działań bojowych. Organizatorem zgrupowania jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych / Zdjęcia: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

W Mrągowie nad jeziorem Czos specjaliści od podwodnych zadań doskonalą umiejętności prowadzenia działań bojowych m.in. nurkując pod lodem. Obóz ma na celu doskonalenie i podtrzymanie kondycji nurkowej jego uczestników. Bierze w nim udział ponad 60 żołnierzy z 12. i 13. Dywizjonu Trałowców oraz 8. i 43. Batalionu Saperów.

W planie tegorocznego 3-tygodniowego szkolenia przewidziane są takie zagadnienia jak wykonywanie przerębli, nurkowanie pod lodem, umiejętność zachowania orientacji w przestrzeni, czy zdolność radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Wiele godzin poświęca się tematyce autoratownictwa i wzajemnej asekuracji podczas nurkowań parami.

Nurkowie doskonalą zarówno procedury działania i współpracy, jak i umiejętność obsługi i użycia specjalistycznego sprzętu nurkowego i urządzeń łączności podwodnej. Powadzone są także zajęcia kondycyjne w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnych w Mrągowie, wzmacniające ogólną sprawność fizyczną, niezbędną w tej specjalności.

W Marynarce Wojennej istnieją 2 grupy nurków–minerów. Wchodzą one w skład 12. i 13. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Poza tym w strukturach etatowych 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa i 43. Batalionu Saperów z Rozewia znajdują się nurkowie inżynierii. Poza nimi w Porcie Wojennym w Gdyni stacjonuje Brzegowa Grupa Ratownicza.

Nurkowie minerzy i nurkowie inżynierii MW w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie kraju. Operują zarówno w akwenach morskich jak i śródlądowych.

Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doszkalania się oraz wielu godzin treningów. Sezon zimowy daje szansę na ćwiczenie działania w warunkach szczególnie utrudnionych, gdy tafla wody skuta jest lodem, a temperatura powietrza spada poniżej zera.

Na podstawie informacji 8. FOW
Galeria


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.