Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Akcja Serce

Lotnictwo wojskowe, 12 marca 2017

Po raz 3. w ciągu tygodnia załogi 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego poderwały samolot do wykonania Akcji Serce.

W piątek załoga C-295M CASA wykonała serię lotów w ramach Akcji Serce / Zdjęcie: Marek Kiełpiński, 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego

W piątek o godz. 10:30 załoga samolotu transportowego C-295M CASA (nr burtowy 012) z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa wystartowała do kolejnej Akcji Serce. Piloci w składzie por. Grzegorz Kaczor (I pilot), por. Radosław Basiak (II pilot), mł. chor. Andrzej Kida (technik pokładowy) i mł. chor. Adam Pietras (technik pokładowy obsługi ładunku) wykonała lot po trasie Kraków – Warszawa – Szczecin – Warszawa – Kraków.

Załoga wróciła do krakowskiej bazy o godz. 20:06, kończąc tym samym 4. w br. Akcję Serce w wykonaniu 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Poprzednie loty wykonano na początku marca (Podwójna Akcja Serce, 2017-03-06) i w połowie lutego (Akcja Serce, 2017-02-16).

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Organ miał być pobrany od zmarłego w Szczecinie i tylko drogą lotniczą mógł być dostarczony na czas, nie ulegając nieodwracalnym zmianom, uniemożliwiającym przeszczep (30 lat Akcji Serce, 2015-11-05).

Na podstawie informacji kpt. Martyny Fedro-Samojedny, 3. SLT


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.