Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCS odpala ppk Hellfire

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2017

Nieopodal wschodnich wybrzeży USA przeprowadzono test z użyciem przeciwpancernego pocisku kierowanego Longbow Hellfire odpalonego z pokładu okrętu USS Detroit.

Przeciwpancerny pocisk kierowany AGM-114L Longbow Hellfire odpalany jest z pionowej wyrzutni zamontowanej na USS Detroit / Zdjęcie: USN

Test z użyciem przeciwpancernego pocisku kierowanego AGM-114L Longbow Hellfire przeprowadzono pod koniec lutego, jednak US Navy poinformowała o nim dopiero niedawno. Próbę zorganizowano nieopodal Norfolk w stanie Wirginia. Pocisk wystrzelono z pionowej wyrzutni zamontowanej na pokładzie okrętu USS Detroit (LCS 7), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS, USS Detroit w linii, 2016-10-22).

Próba ppk Hellfire została przeprowadzona w ramach kolejnego etapu programu rozwoju modułu uzbrojenia okrętów klasy LCS, Surface to Surface Missile Module (SSMM). W przyszłości pociski rakietowe tego typu mają być seryjnie montowane na wspomnianych jednostach i służyć do niszczenia celów powierzchniowych, w tym np. szybko poruszających się łodzi motorowych wypełnionych materiałami wybuchowymi (Testy uzbrojenia dla LCS, 2015-08-03).

Zagrożenie tego typu może wystąpić np., gdy jednostki klasy LCS będą operować w rejonach przybrzeżnych, zwłaszcza na obszarach kontrolowanych przez ugrupowania esktremistyczne lub bandy piratów morskich.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.