Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na MaxxPro

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2017

Navistar Defense otrzymało od rządu USA 2 zlecenia na produkcję nowych samochodów terenowych klasy MRAP i remont obecnie eksploatowanych pojazdów.

Navistar Defense wyprodukuje nowe samochody terenowe rodziny MaxxPro / Zdjęcie: Navistar Defense

W ostatnich tygodniach rząd USA zlecił Navistar Defense produkcję 40 nowych samochodów opancerzonych MaxxPro Dash DXM 4x4, klasy MRAP (Mine Resistant, Ambush Protected) dla Pakistanu (MaxxPro Dash DXM dla Pakistanu, 2017-02-17). Amerykański producent otrzymał też zlecenie na przegląd remontowy i przywrócenie zdatności użytkowej 1085 wozów rodziny MaxxPro eksploatowanych przez siły zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wartość anonsowanych kontraktów przekracza 475 mln USD (ok. 2 mld zł). Prace będą prowadzone głównie w zakładach Navistar Defense zlokalizowanych w West Point w stanie Mississippi. Zakłada się, że pakistańskie zlecenie zostanie zrealizowane do 2017, a dla ZEA rok później.

Oba państwa obecnie eksploatują pojazdy wojskowe klasy MRAP, pozyskane od USA. Wozy pochodzą z zapasów magazynowych sił zbrojnych USA. W przeszłości były użytkowane przez Amerykanów na misjach w Iraku i Afganistanie (MRAP dla ZEA, 2014-09-29; MRAP dla Pakistanu, 2014-09-21). 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.