Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Denela i TKMS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 marca 2017

Grupa Denel porozumiała się z niemieckim thyssenkrupp Marine Systems w sprawie współpracy przy obsłudze technicznej okrętów marynarki wojennej RPA.

Denel i TKMS będą współpracować podczas wykonywania zadań związanych z obsługą techniczną wybranych okrętów marynarki wojennej RPA / Zdjęcie: MO RPA

Obaj producenci zawarli porozumienie (MoU) regulujące zakres współpracy przy realizacji zadań na potrzeby marynarki wojennej RPA. Denel i thyssenkrupp Marine Systems mają wspólnie podejmować się przedsięwzięć związanych ze wsparciem technicznym fregat rakietowych typu Valour (Opóźnia się powrót SAS Amatola, 2015-10-06) i konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Heroine (Royal Navy ćwiczy w RPA, 2015-10-02).

Umowa zakłada, że TKMS będzie występować jako podwykonawca, wykonujący zadania zlecane przez grupę Denel. Zakres prac obejmie m.in. przystosowanie infrastruktury w bazie marynarki wojennej RPA w Simonstad i wykorzystanie potencjału remontowego zakładów. Niemieckie przedsiębiorstwo ma również nadzorować proces wsparcia technicznego wspomnianych okrętów, w tym prowadzonych przeglądów naprawczych.

Marynarka wojenna RPA przyjęła do służby 4 fregaty rakietowe typu Valour i 3 OP typu Heroine w l. 2005-2008. Obie konstrukcje zostały zaprojektowane i zbudowane przez TKMS. Oparto je na projekcie fregat rodziny MEKO A-200 i okrętów podwodnych typ 209/1400mod. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.