Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenia specjalistyczne funkcjonariuszy KaOSG

Wojska lądowe, 15 marca 2017

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu poligonowym.

Funkcjonariusze ZIS z PSG w Krakowie – Balicach uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu poligonowym zorganizowanym przez żołnierzy 6. BPD / Zdjęcie: KaOSG

Na początku marca funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki SG na lotnisku Kraków–Balice uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu poligonowym. Ćwiczenie zorganizowali żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Kurs przeprowadzono na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.

Celem szkolenia było poszerzenie umiejętności funkcjonariuszy ZIS w dziedzinie prowadzenia działań związanych z niszczeniem urządzeń wybuchowych i niebezpiecznych. Kursanci mogli też zdobyć wiedzę dotyczącą m.in. rodzajów min wojskowych stosowanych w SZ RP. W ramach ćwiczenia doskonalono również umiejętności strzeleckie na terenie strzelnicy bojowej.

Kilka tygodni wcześniej funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Krakowie - Balicach uczestniczyli w obozie treningowym zorganizowanych na terenie obiektów szkoleniowych SG w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy szkolenia doskonalili swoje umiejętności m.in. z zakresu poruszania się na nartach poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi oraz techniki jazdy alpejskiej, a także orientacji w terenie z wykorzystaniem map topograficznych i urządzeń nawigacji satelitarnej. Trening prowadzony był przez instruktorów ZIS z Krakowa-Balic oraz WZD z Nowego Sącza.

Na podstawie informacji Michała Tokarczyka, KaOSG

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.