Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja USS Vicksburg

Marynarka wojenna, 17 marca 2017

BAE Systems otrzymało zlecenie na przeprowadzenie przeglądu remontowego i modernizacji krążownika rakietowego USS Vicksburg, typu Ticonderoga.

W najbliższych miesiącach krążownik USS Vicksburg przejdzie przegląd remontowy i ograniczoną modernizację / Zdjęcie: USN

Departament Obrony USA zlecił BAE Systems przeprowadzenie przeglądu remontowego i ograniczonej modernizacji krążownika rakietowego USS Vicksburg (CG 69), typu Ticonderoga. Prace zostaną przeprowadzone w stoczni producenta zlokalizowanej w Norfolk, w Wirginii. Przedsięwzięcie rozpocznie się w kwietniu i potrwa do sierpnia. Wartość kontraktu wynosi 42 mln USD (ok. 168 mln zł) i może wzrosnąć do 45,9 mln USD (183 mln zł), jeżeli zleceniodawca zdecyduje się wykorzystać wszystkiego opcje umowy.

Zakres prac stoczniowych obejmie m.in. przegląd stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu, a także poszczególnych elementów wyposażenia pokładowego, w tym układu pędnego i zestawów obserwacyjnych. Niesprawne lub przestarzałe urządzenia zostaną naprawione lub wymienione na nowe.

Przed rokiem podobne prace przeszedł krążownik rakietowy USS Gettysburg (CG 64), typu Ticonderoga (Przegląd USS Gettysburg, 2016-05-06). Przedsięwzięcie zrealizowano w 2. połowie ub.r. Stanowiło ono jeden z elementów rozłożonego na wiele lat programu modernizacji jednostek tego typoszeregu. Oba wspomniane okręty na stałe stacjonują w Naval Station Mayport na Florydzie. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.