Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na 268 AH-64E

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 marca 2017

Boeing i US Army podpisały kontrakt o wartości 3,4 mld USD na dostawę 268 śmigłowców bojowych AH-64E Apache.

W ciągu następnych 5 lat do lotnictwa US Army trafią 244 AH-64E / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Boeing i rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki podpisały 5-letni kontrakt o wartości 3,4 mld USD (ok. 13,6 mld zł), który pozwoli US Army i klientowi spoza obszaru USA, pozyskać najnowsze śmigłowce bojowe AH-64E Apache Guardian w cenie gwarantującej znaczące oszczędności dla podatników. 

Jest to pierwsza wieloletnia umowa dotycząca Guardianów. Wojska lądowe USA otrzymają 244 zmodernizowane Apache, natomiast 24 nowe wiropłaty trafią do zagranicznego odbiorcy. Według tygodnika Flightglobal jest nim Katar, który złożył zamówienie w czerwcu 2016 (Katar kupuje AH-64E, 2016-06-08). Transakcja zostanie zrealizowana za pośrednictwem FMS.

Ta umowa to świetna wiadomość dla naszej armii, naszych żołnierzy, amerykańskich podatników, naszych partnerów przemysłowych oraz licznych partnerów międzynarodowych. To bezpośredni rezultat profesjonalnego zaangażowania i wytrwałej pracy rządu oraz naszych partnerów przemysłowych. Naszym celem było dostarczenie tak bardzo potrzebnych zdolności bojowych, jakie AH-64E Apache w przystępnej i uczciwej cenie, dzięki której możliwe jest osiąganie corocznych oszczędności dla podatników. W rękach wyszkolonych żołnierzy amerykańskich technologie stosowane w śmigłowcach Apache i wynikające z nich zdolności bojowe są kluczowe dla działań armii amerykańskiej w różnych częściach świata – powiedział płk Joseph Hoecherl, manager projektu Apache. 

Apache mają ogromny wpływ na obronność w krajach, które eksploatują je w ciągu ostatnich 37 lat. Nasz zespół rozumie, że co dzień odpowiadamy za to, aby dostarczyć śmigłowce w terminie i w przystępnej cenie – powiedziała Kim Smith, wiceprezes i manager Boeing Attack Helicopters. 

Boeing produkuje śmigłowce Apache w Mesa, w stanie Arizona. Dostawy AH-64E rozpoczęły się w październiku 2011 roku. Do tej pory Guardiany zamówiło 7 klientów spoza USA (Arabowie kupują AH-64E i CH-47F, 2016-12-12). W ciągu ostatnich 30 lat śmigłowce Apache zakupiły Stany Zjednoczone i 15 innych państw.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.