Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono szkolenie 34. BKPanc.

Wojska lądowe, 20 marca 2017

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań-Karliki dobiegło końca szkolenie poligonowe czołgistów z 34. Brygady Kawalerii Pancernej.

W zakończonym już szkoleniu brała udział 3. i 4. kompania czołgów, wspierane przez kompanię dowodzenia i kompanię logistyczną 1. Brabanckiego batalionu czołgów. Pancerniacy po 2-tygodniowych zmaganiach na żagańskim poligonie powrócili do brygady, jednak nie na długo. Kolejny poligon już w maju / Zdjęcia: kpt. Rafał Nowak, ppor. Magdalena Czekatowska, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Szkolenie poligonowe żołnierzy 1. Brabanckiego batalionu czołgów, 34. Brygady Kawalerii Pancernej z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej prowadzono w szerokim zakresie tematycznym. Pododdziały doskonaliły się w prowadzeniu działań taktycznych i ogniowych. Połowa czasu szkoleniowego obejmowała godziny nocne.

Dodatkowym utrudnieniem były zmieniające się często warunki atmosferyczne. Dowódcy kompanii, plutonów i załóg wykonywali pracę w terenie, sporządzając dokumenty dowodzenia, analizując co może im pomóc, a co przeszkodzić w prowadzeniu działań taktycznych.

- Taktyka to sztuka osiągnięcia zamierzonego celu w konkretnych warunkach. Trening czyni mistrza i jedynie poprzez ćwiczenie hipotetycznych sytuacji jesteśmy w stanie sprawdzić poziom swojego wyszkolenia i wciąż podnosić poprzeczkę – powiedział dowódca kompanii, por. Łukasza Śmiałka, według którego zajęcia taktyczne na poligonie są najbardziej efektywne, jeśli chodzi o szlifowanie żołnierskiego rzemiosła.

Podczas zajęć czołgiści używali laserowych symulatorów strzelań AGDUS, które pozwalają szlifować umiejętności precyzyjnej obserwacji, wykrywania celów i prowadzenia ognia. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń, działonowi mieli okazję do sprawdzenia poziomu wyszkolenia i celnego oka. Wydruk komputera z ilością trafień natychmiast odczytywany był przez kierownika zajęć. Posiadał on pełen obraz aktualnej sytuacji i na bieżąco mógł reagować na ewentualne błędy.

Jednym z ostatnich przedsięwzięć Brabanckiego poligonu był przegląd musztry pododdziałów. – Jest to niezwykle istotny element, sprawdzający gotowość pododdziału do działania. Jestem zadowolony z jego wyniku, gdyż jednoznacznie potwierdził on wysoki kunszt i profesjonalizm żołnierzy ćwiczących kompanii. – zaznaczył dowódca Brabantczyków, mjr Ireneusz Ignasiak.

Na podstawie informacji kpta. Rafała Nowaka, 11. LDKPanc.




Galeria


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.