Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dębliński finał Balu Lotników

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2017

Dziś w Muzeum Sił Powietrznych Dęblińskiej Szkoły Orląt miał miejsce ostateczny finał aukcji charytatywnej przeprowadzonej na 22. Balu Lotników i Polskiej Obronności. Pierwszy z jej beneficjentów, sierżant Paweł Ślizak (weteran, ranny w Iraku z 75-% utratą zdrowia i córką wymagającą specjalistycznego leczenia) otrzymał połowę wylicytowanych środków ponad tydzień wcześniej w Dowództwie Operacyjnym RSZ w Warszawie. Drugi, Konrad Mielczarek – 21-letni były student Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który w wyniku wypadku doznał porażenia czterokończynowego, właśnie odebrał pozostałą połowę. Obaj otrzymali łącznie blisko 60 tys. zł.

W centrum beneficjent dzisiejszej uroczystości, 21-letni Konrad Mielczarek. Za nim komendant WSOSP, gen. bryg. pil. dr. Piotr Krawczyk. Obok prezes Fundacji Ludzi Lotnictwa Witold Ostrowski i wiceprezes Agencji Lotniczej Altair ds. wydawniczych Wojciech Łuczak / Zdjęcie: Andrzej Hypki

W ceremonii przebiegającej w przedświątecznej, wielkanocnej atmosferze uczestniczyło kierownictwo Szkoły Orląt z jej komendantem – gen. bryg. pil. dr. Piotrem Krawczykiem na czele. Agencję Lotniczą Altair – głównego organizatora 22. Balu reprezentował wiceprezes – Wojciech Łuczak. Pieniądze beneficjentowi przekazał prezes Fundacji Ludzi Lotnictwa – współorganizatora Balu, Witold Ostrowski. W imieniu obdarowanego za okazaną pomoc w potrzebie podziękowała jego matka – Wanda Mielczarek (przyjechała spod Konina). Beneficjent – były student Szkoły Orląt, który fatalnemu wypadkowi uległ niemal dokładnie rok temu – 5 kwietnia 2016, powiedział, że teraz czuje się znacznie, znacznie lepiej, także psychicznie. Między innymi dzięki wsparciu takiemu, jak to, które uzyskał od organizatorów 22. Balu (XXII Bal: pieniądze z aukcji wręczone, 2017-04-04).

Sekretarz Rady Fundacji Ludzi Lotnictwa (FL2) Janusz Chwiejczak, Konrad Mielczarek i jego matka, Wanda, podczas dzisiejszej uroczystości / Zdjęcie: Andrzej Hypki

Konrada Mielczarka wspierają także, jak mogą koledzy – słuchacze Szkoły Orląt. Podchorążowie z jego roku tłumnie stawili się na dzisiejszej uroczystości. Mówili zdecydowanie: Konrad z ogromną determinacją i pasją ćwiczy codziennie, aby jak najszybciej, jak najbardziej jest to możliwe, wyjść z powypadkowej traumy.

* * *

Sumaryczna kwota, jaką wsparliśmy konkretne, potrzebujące pomocy, dotknięte nieszczęściami rodziny lotnicze i wojskowe, zebrana podczas aukcji na balach charytatywnych organizowanych od lat przez Agencję Lotniczą Altair, zbliżyła się do 900 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w jej zebraniu. I – w imieniu kolejnych beneficjentów – prosimy o więcej (DZIĘKUJEMY, 2017-04-13).

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.