Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowa liczba japońskich interwencji

Lotnictwo wojskowe, 14 kwietnia 2017

W ubiegłym roku japońskie lotnictwo dokonało rekordowej liczby interwencji w reakcji na prowokacyjne działania chińskich statków powietrznych.

Japońskie wojska lotnicze odnotowały rekordową liczbę interwencji w reakcji na działanie lotnictwa ChRL / Zdjęcie: MO Japonii

Japońskie ministerstwo obrony poinformowało, że w zakończonym już roku budżetowym, który trwał od 1 kwietnia 2016 do 31 marca br., lotnictwo tego kraju wykonało rekordową liczbę interwencji. Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony musiały podrywać swe samoloty aż 1168 razy w reakcji na prowokacyjne zachowania statków powietrznych państw trzecich, które zbliżały się do japońskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej. Warto dodać, że rok wcześniej Japończycy podrywali swoje myśliwce 873 razy (Prowokacje ChRL, 2016-04-25).

Od lat najwięcej interwencji japońskiego lotnictwa dokonywanych jest w reakcji na prowokacyjne działania Wojsk Lotniczych Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL (Prowokacje nad Morzem Wschodniochińskim, 2015-10-21). W ub.r. do takich zdarzeń doszło aż 851 razy, co stanowi wzrost o 280 przypadków w porównaniu do roku wcześniejszego. Do 301 wzrosła też liczba interwencji wywołanych działaniem lotnictwa wojskowego FR.

Do największej liczby incydentów z udziałem japońskiego i chińskiego lotnictwa dochodzi w rejonie Okinawy i archipelagu wysp Senkaku / Diaoyu, które są przedmiotem sporu terytorialnego między Tokio i Pekinem. W reakcji na powtarzające się prowokacje rząd Japonii zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków finansowych, które posłużą do lepszego zabezpieczenia południowo-zachodnich rubieży państwa (Nowy japoński budżet obronny, 2016-12-22). 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.