Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar zamówił 1500 BMC Amazon

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 kwietnia 2017

Tureckie media poinformowały, że Katar zamówił 1500 tureckich pojazdów opancerzonych klasy MRAP – Amazon. Wartość kontraktu szacuje się na miliard Euro (w wersji eksportowej jeden Amazon bez wyposażenia specjalnego i uzbrojenia kosztuje 525-600 tys. Euro). Dostawy mają zostać zrealizowane w ciągu 2 lat. Pojazdy mają trafić do armii, sił bezpieczeństwa i policji.

Pojazd opancerzony BMC Amazon 4x4 / Zdjęcie: BMC

Pojazdy Amazon są produkowane przez BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret. Maszyna z napędem 4x4 waży 12 t. Została zaprojektowana na bazie 10-tonowego Vurana. Po raz pierwszy Amazona zaprezentowano na wystawach w 2016.

Amazon jest napędzany silnikiem Cummins ISB o mocy 360 KM z automatyczną skrzynią biegów Allison 3200 SP. Rozwija prędkość maksymalną równą 110 km/h, a jego zasięg wynosi 600 km. Pojazd może przewozić 7 osób, w tym dwóch członków załogi. Większość zamówionych przez Katar pojazdów ma zostać wyposażonych e zdalnie sterowane wieże Aselsan SAPR z karabinami maszynowymi kal. 7,62 lub 12,7 mm.

Za wyprodukowanie Amazonów dla Kataru odpowiadać będzie powstałe w 2016 przedsiębiorstwo RBSS. To spółka BMC (49%), malezyjskiej Etika Strategi (41%) i niemieckiego Rheinmetalla (10%). Od 2015 właścicielem 49% akcji BMC jest katarski państwowy fundusz inwestycyjny, który kupił je miliard tureckich lir (ok. 300 mln USD).

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.