Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akcja Serce po raz 7.

Lotnictwo wojskowe, 19 kwietnia 2017

Po raz siódmy w br. załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego poderwała samolot do wykonania Akcji Serce

W poświąteczny, wtorkowy poranek załoga samolotu transportowego CASA C-295M wykonała kolejny lot w ramach Akcji Serce / Zdjęcie: kpt. Maciej Nojek, 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego

We wtorek kilka minut po 11:00 samolot transportowy CASA C-295M (nr burtowy 012) z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wystartował z Krakowa, rozpoczynając kolejną Akcję Serce. Załoga w składzie: por. Grzegorz Kaczor (I pilot), por. Radosław Budziński (II pilot), st. chor. sztab. Zbigniew Romanowski (technik) i sierż. Paweł Literacki (technik pokładowy) wykonała lot po trasie Kraków – Katowice - Warszawa – Katowice – Kraków. Samolot wylądował na lotnisku macierzystym o godz. 18. 

Ogółem w br. załogi z 3. SLTr odbyły 7 lotów w ramach Akcji Serce. Pięć poprzednich wykonały załogi transportowców C-295M z 8. BLTr. w Balicach (Szósta Akcja Serce, 2017-04-18), a jedną piloci PZL M28 z 33. BLTr. w Powidzu (Lotnicy z Powidza w Akcji Serce, 2017-03-30). 

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Dzięki trwającej ponad 30 lat współpracy lotników i transplantologów udało się do tej pory uratować życie kilkuset ciężko chorym pacjentom (30 lat Akcji Serce, 2015-11-05). 

Na podstawie informacji kpt. Martyny Fedro-Samojedny i kpta. Macieja Nojka, 3. SLTr


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.