Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Enterprise

Marynarka wojenna, 19 kwietnia 2017

Brytyjski okręt hydrograficzny HMS Enterprise powrócił do kraju po zakończeniu 3-letniej misji bojowej.

HMS Enterprise wrócił do bazy morskiej w Devonport. Przez ostatnie 3 lata okręt odbył kurtuazyjne wizyty w 33 portach morskich w 20 państwach / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Wczoraj do Her Majesty's Naval Base (HMNB) Devonport na południu kraju wszedł okręt hydrograficzny HMS Enterprise (H88), typu Echo. Jednostka powróciła do kraju po blisko 3 latach spędzonych na misji. W tym czasie okręt wykonywał działania operacyjne na Morzu Śródziemnym, a także Oceanie Indyjskim i Atlantyku.

HMS Enterprise rozpoczął swoją misję w czerwcu 2014, kierując się na Morze Śródziemne. Przez ostatnie 3 lata jednostka przeszła blisko 278 tys. km, wykonując różnorodne zadania. Okręt m.in. uczestniczył w ewakuacji ponad 200 brytyjskich obywateli z ogarniętej walkami wewnętrznymi Libii. Załoga HMS Enterprise udzielała też pomocy imigrantom z Afryki, którym groziła śmierć na morzu (HMS Enterprise na pomoc imigrantom, 2015-09-22).

Okręt wziął również udział w serii operacji na wodach Oceanu Indyjskiego, wspierając działania społeczności międzynarodowej, dążącej do ochrony szlaków żeglugowych przed piratami morskimi. Pod koniec 2016 HMS Enterprise został skierowany w rejon Falklandów, gdzie na krótko zastąpił okręt patrolowy HMS Clyde (P257), typu River, przechodzący w tym czasie przegląd remontowy w RPA (Przegląd remontowy HMS Clyde, 2017-01-10). 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.