Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze szkolenie Batalionowej Grupy Bojowej NATO

Wojska lądowe, 19 kwietnia 2017

Wczoraj w Ośrodkach Ćwiczeń Klusy i Wyręby na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO rozpoczęli wspólne szkolenie w ramach trzydniowych zajęć.

W Orzyszu trwa szkolenie żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO / Zdjęcia: ppor. Maciej Wrotniak, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana

W szkoleniu biorą udział pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, w tym żołnierze z kompanii zmechanizowanych i plutonu rozpoznawczego 1. batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich, pluton inżynieryjny i 3. kompania czołgów. Razem z Zawiszakami szkolą się pododdziały piechoty, przeciwlotnicze i rozpoznawcze wojsk lądowych USA, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Zajęcia mają na celu zapoznanie się ze sprzętem wojsk sojuszniczych, poznanie stałych procedur operacyjnych i sposobu działania żołnierzy w różnych środowiskach walki. Nacisk kładziony jest też na szkolenie z działania żołnierzy w warunkach ograniczonej widoczności w ramach zajęć dzienno-nocnych.

W zeszły czwartek na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych Wierzbiny w OSPWL Orzysz oficjalnie powitano Batalionową Grupę Bojową NATO. Udział w uroczystości wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, a także Naczelny Dowódca Sił NATO w Europie, gen. Curtis Scaparrotti oraz ambasadorowie i wojskowi przedstawiciele państw, których wojska wchodzą w skład Batalionowej Grupy Bojowej (Powitanie Batalionowej Grupy Bojowej NATO, 2017-04-14). 

Na podstawie informacji ppora. Macieja Wrotniaka, 16. PDZmech. 
GaleriaPowiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.