Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wymagania dla niszczycieli czołgów

Wojska lądowe, 20 kwietnia 2017

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął fazę analityczno-koncepcyjną dotyczącą zwalczania środków pancernych i opancerzonych przez niszczyciele czołgów.

Demonstrator niszczyciela czołgów na bazie KTO Rosomak z wieżą CMI XC-8 120HP / Zdjęcie: WZM

Inspektorat Uzbrojenia MON opublikował informację o rozpoczęciu fazy analityczno-koncepcyjnej w zakresie osiągnięcia możliwości zwalczania środków pancernych i opancerzonych przez niszczyciele czołgów.  Ich zada­niem będzie zwal­czanie środków pan­cernych i opan­ce­rzonych naj­now­szej gene­ra­cji, wypo­sa­żonych w sys­temy obrony aktyw­nej, w tym zakłó­ca­jące i obez­wład­nia­jące układ napro­wa­dza­nia ata­ku­ją­cych poci­sków oraz zwal­cza­jące pocisk poprzez wystrze­le­nie anty­po­ci­sków (50 Centauro II dla Włoch?, 2016-10-23, Seryjny Kurganiec-25 w 2017, 2015-06-16).

Zwal­cza­nie pojaz­dów opan­ce­rzo­nych powinno zostać osią­gnięte poprzez kine­tyczne środki ogniowe oraz prze­ciw­pan­cerne poci­ski kie­ro­wane. W związku z powyższym prowadzenie operacji zwalczania środków pancernych i opancerzonych powinno być osiągane przez zdolność do rażenia sił przeciwnika ogniem bezpośrednim, za pomocą kinetycznych środków ogniowych oraz przeciwpancernych pocisków kierowanych.

Zgłoszenia do udziału w badaniu rynku należy przesłać do 31 maja br. Wymagania objęte są klauzulą Zastrzeżone. Wybranym potencjalnym oferentom, przekazany zostanie szczegółowy tekst zapytania o informację (RFI), pod warunkiem przesłania przez nich wymaganych dokumentów i przeprowadzeniu przez IU MON ich weryfikacji.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.