Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie brytyjskich systemów szkoleniowych

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 kwietnia 2017

Saab przedłużył umowę na wsparcie laserowych systemów symulacji pola walki, używanych przez brytyjskie siły zbrojne.

DFWES jest jedynym brytyjskim systemem szkoleniowym, który może wspierać ćwiczenia połączonych związków taktycznych / Zdjęcie: Saab

Szwedzka grupa zbrojeniowa i ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii podpisały aneks przedłużający umowę wsparcia eksploatacyjnego i operacyjnego laserowego systemu symulacji pola walki (Direct Fire Weapon Effects Simulator), który jest używany przez brytyjskie siły zbrojne. Wartość kontraktu wynosi 245 mln SEK (108 mln zł). Umowa będzie obowiązywać przez trzy lata.

System DFWES zapewnia realistyczne odwzorowanie pola walki i systemów uzbrojenia w oparciu o laserowe symulatory strzelań. Oddziały piechoty i jednostki wyposażone w wozy bojowe mogą prowadzić ćwiczenia w oparciu różne scenariusze, uwzględniające np. symulowany ostrzał bezpośredni i pośredni.

Dane zbierane podczas ćwiczenia służą do dokonania obiektywnej oceny przebiegu i efektu szkolenia. Ponadto system DFWES obejmuje też mobilne podsystemy do symulowania walki w terenie zurbanizowanym, przeciwdziałania improwizowanym urządzeniom wybuchowym (C-IED) i rejestrowania obrazu wideo, co umożliwia prowadzenie realistycznych i wymagających ćwiczeń ze wszystkimi pododdziałami.

- Nowa umowa, która przedłuża wsparcie dla systemu szkoleniowego, jest najlepszym dowodem na silną współpracę pomiędzy Saab a armią brytyjską. Potwierdza także zaufanie jakim jesteśmy obdarzeni przez tak doświadczonego i zaawansowanego użytkownika w zakresie kompleksowego zabezpieczenia potrzeb szkolno-treningowych - powiedziała Åsa Thegström, Dyrektor działu Training & Simulation będącego częścią obszaru biznesowego Saab Dynamics

System DFWES służy do szkolenia pododdziałów British Army (wojsk lądowych Wielkiej Brytanii) i Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych), a także Royal Marines (królewskiej piechoty morskiej). W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na jego użycie podczas ćwiczeń.

Podpisany aneks obejmuje świadczenie elastycznego poziomu wsparcia, w tym m.in. dla uczelni i szkół wojskowych Royal Military Academy Sandhurts i Infantry Battle School, jak również dla brytyjskich ośrodków szkoleniowych znajdujących się w Kanadzie i Salisbury Plain w Wielkiej Brytanii. Ponadto obejmuje obsługę zagranicznych ćwiczeń z udziałem międzynarodowych uczestników 

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.