Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polacy na Jumpmaster Training

Wojska lądowe, 21 kwietnia 2017

10 instruktorów spadochronowych z 6. Brygady Powietrznodesantowej wraz z żołnierzami czeskiego 43. batalionu powietrznodesantowego szkoli się w m. Chrudim w Czechach.

Spadochroniarze 6. BPD szkolą się w Czechach wraz z miejscowymi żołnierzami / Zdjęcia: 18bpd

W dn. 18-22 kwietnia spadochroniarze 18. batalionu powietrznodesantowego, wchodzącego w skład 6. Brygady Powietrznodesantowej, doskonalą swoje umiejętności w ramach szkolenia pk. Jumpmaster Training, które realizowane jest w Czechach. W ćwiczeniach używany jest sprzęt będący na wyposażeniu armii czeskiej. Zajęcia prowadzone są razem z żołnierzami miejscowego 43. batalionu powietrznodesantowego.

Już od kilku lat spadochroniarze 18. bpd z Bielska-Białej współpracują z czeskim 43. bpd stacjonującym w m. Chrudim. Żołnierze obu partnerskich jednostek nie tylko biorą udział w kursach specjalistycznych organizowanych w batalionach, ale również realizują wspólne ćwiczenia poligonowe oraz strzelania z broni użytkowanej w obu armiach.

Żołnierze wykonują też skoki spadochronowe według narodowych procedur i z wykorzystaniem sprzętu kraju który je organizuje. - Wielu polskich i czeskich żołnierzy z dumą nosi odznaki spadochronowe uzyskane podczas takich przedsięwzięć – komentuje kpt. Paweł Aleksy, szef sztabu 18bpd.

Cenną dla obu stron formą współpracy są wspólne szkolenia instruktorów spadochronowych, realizowane naprzemiennie w Bielsku-Białej i Chrudimiu. Ich celem jest zarówno wymiana doświadczeń w zakresie metod szkolenia spadochronowego jak i poznawanie sprzętu oraz procedur wykonywania skoków spadochronowych w obydwu armiach. Ponadto umożliwiają one planowanie kolejnych przedsięwzięć związanych z realizacją szkoleń spadochronowych w Polsce i Republice Czeskiej.

Na podstawie informacji por. Agaty Niemyjskej, 6. BPD

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.