Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test latającego laboratorium A-100LL

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2017

Wczoraj zostało oblatane i przetestowane latające laboratorium A-100LL z radiotechnicznym kompleksem dalekiego rozpoznania i dowodzenia dalekiego zasięgu nowej generacji Premier. Poinformował o tym dyrektor generalny koncernu Wiega (wchodzącego w skład Roselektroniki – oddziału korporacji Rostech), Władimir Wierba. We wczorajszym locie po raz pierwszy włączono kompleks i przetestowano go w warunkach normalnie funkcjonującego otoczenia. Takiej sytuacji nie da się w pełni modelować na stanowiskach naziemnych – powiedział Wierba.

Latające laboratorium A-100LL z radiotechnicznym kompleksem dalekiego rozpoznania i dowodzenia dalekiego zasięgu nowej generacji Premier

Latające laboratorium A-100LL zostało zbudowane na bazie jednego z wycofanych ze służby w WKS FR samolotów A-50. W jego strukturze wprowadzono wiele zmian, między innymi demontując charakterystyczną osłonę radiolokatora nad kadłubem. Na pokładzie zainstalowano kompletny system rozpoznania i dowodzenia dalekiego zasięgu nowej generacji Premier. Kompleks został zbudowany w oparciu o nową bazę komponentową, a stanowiska robocze jego operatorów zautomatyzowano.

Samoloty A-50  i A-50U były budowane na bazie samolotów transportowych Ił-76. Kompleksy nowej generacji Premier mają być docelowo instalowane na samolotach Ił-76MD-90A. Będą to latające punkty dowodzenia wykrywające cele w powietrzu, na lądzie i morzach, naprowadzające na nie myśliwce i samoloty uderzeniowe (Zakończenie testów Ił-76MD-M, 2016-12-31).

A-100LL, jeszcze bez włączonego kompleksu, został oblatany pod koniec października 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.