Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rusza Airbus Aerial

Lotnictwo cywilne, 13 maja 2017

Airbus rozpoczął nową działalność pod nazwą Airbus Aerial w dziedzinie komercyjnych usług z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających. 

Airbus Aerial posiadać będzie bazy zarówno w USA, jak i w Europie / Zdjęcie: Airbus Aerial

Airbus uruchomił bazę i działalność na terenie USA nowej spółki o nazwie Airbus Aerial, która zajmować się będzie komercyjnym wykorzystaniem bezzałogowych statków latających. Początkowa działalność przedsiębiorstwa skoncentruje się na opracowywaniu nowych usług obrazowania. Będą one wykorzystywać najlepsze oprogramowanie i technologie lotniczo-kosmiczne z całego świata, by zaoferować klientom przydatne w działaniu dane oraz analizy informacji dostarczanych przez bezzałogowce, satelity, samoloty latające na dużych wysokościach i inne źródła (EarthCARE z CPR, 2017-04-20, OneAtlas już dostępny, 2016-10-19).

Dzięki Airbus Aerial będziemy posiadać wyjątkowe możliwości oraz w pełni zaangażujemy się na rzecz dalszego rozwoju branży komercyjnych bezzałogowych statków latających. Nowa spółka zbliży ze sobą partnerów z całej branży – od producentów statków powietrznych, po przedsiębiorstwa zajmujące się analizą danych, dostawców usług i inne przedsiębiorstwa, by umożliwić świadczenie usług skoncentrowanych na gromadzeniu danych na dużą skalę. Dzięki wykorzystaniu zintegrowanego połączenia zasobów, od bezzałogowych statków latających po obrazowanie satelitarne, Airbus Aerial wprowadza na rynek szeroki asortyment nowych usług obrazowania. W przyszłości dodatkowymi filarami działalności Airbus Aerial będą usługi wykorzystujące bsl do transportu towarów oraz usługi łączności za pośrednictwem statków powietrznych – powiedział Dirk Hoke, prezes Airbus Defence and Space.

Część Airbus Aerial z siedzibą w USA będzie mieć centralę w Atlancie w stanie Georgia, a pokieruje nią Jesse Kallman. – Bezzałogowe statki latające to tylko element większej układanki. Airbus Aerial połączy szereg technologii lotniczo-kosmicznych – w tym bsl i satelity – integrując je w ramach wspólnej infrastruktury oprogramowania i wykorzystując metody analityczne po to, by zaoferować zindywidualizowane usługi, które pomogą naszym klientom stawić czoła najpoważniejszym wyzwaniom – powiedział Kallman

Usługi obrazowania Airbus Aerial kierowane są do szeregu przedsiębiorstw komercyjnych z takich branż, jak ubezpieczenia, rolnictwo, przemysł naftowo-gazowy oraz spółki użyteczności publicznej, a także do rządów centralnych i lokalnych. Spółka rozpoczęła już rekrutację między innymi na stanowiska programistów, analityków danych oraz operatorów bsl. Airbus Aerial poszukuje także nowych partnerów do współpracy, która pozwoli wprowadzić nowe usługi na rynek.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.