Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Santi Odnaleźć Orła po raz czwarty wyrusza na poszukiwania

Marynarka wojenna, 15 maja 2017

W najbliższą sobotę, o godz. 14.00, z portu w Gdyni wyruszy ekspedycja badawcza zorganizowana w ramach projektu Santi Odnaleźć Orła. Jej celem jest odnalezienie wraku polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł.

Członkowie ekspedycji, która 20 maja wyruszy w celu odnalezienia wraku polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł / Zdjęcie: Grzegorz Pastuszak

Członkowie ekspedycji mają zamiar ostatecznie zweryfikować hipotezę, według której przyczyną zatonięcia ORP Orzeł mógł być atak bombowy brytyjskiego samolotu. Trójmiejscy badacze chcą przeszukać obszar dna Morza Północnego o powierzchni 1350 km² wokół pozycji domniemanego ataku lotniczego. Zakończenie ekspedycji zaplanowano na 10 czerwca (Ekspedycja Santi Odnaleźć Orła gotowa do wyjścia w morze, 2017-04-20).

Trzon ekipy eksploratorów tworzą historycy, hydrografowie oraz nurkowie skupieni wokół gdyńskiej fundacji Odnaleźć Orła. Ekspedycja będzie stanowić kontynuację prac badawczych realizowanych w l. 2014-2015 i jest częścią długofalowego projektu. Jak podkreślają organizatorzy w tegorocznej ekspedycji szczególnym jest fakt, że w celu przeprowadzenia badań pokonają oni historyczną trasę, jaką okręt przebył w październiku 1939 po ucieczce z portu w Tallinnie, zmierzając do Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy gronem pasjonatów od lat zaangażowanych w poszukiwania okrętu ORP Orzeł. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że odnalezienie Orła nie będzie łatwe do realizacji. Jesteśmy jednak zdeterminowani i zapewniam, że będziemy go szukali aż do skutku – podsumował Tomasz Stachura szef ekspedycji i właściciel przedsiębiorstwa Santi, będącej tytularnym sponsorem wyprawy.

Na podstawie informacji Fundacji Odnaleźć Orła


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.