Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybrano bazy indyjskich Rafale

Lotnictwo wojskowe, 18 maja 2017

Dowództwo wojsk lotniczych Indii wybrało bazy, w których stacjonować będą wielozadaniowe samoloty bojowe Rafale.

Rysunek: Dassault

Dowództwo Bhāratīya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii) podjęło decyzję, że 2 eskadry wyposażone w nowe wielozadaniowe samoloty bojowe Dassault Rafale będą stacjonować w bazach Ambala i Hasimara. Dostawy nowego sprzętu rozpoczną się w pierwszej połowie 2019 (Rafale z Meteorami, 2017-04-28).

Ambala, leżąca na północy Indii, jest jedną z największych i najstarszych baz lotniczych BVS, zbudowaną w 1948. Obecnie stacjonuje w niej 7. Skrzydło, w skład którego wchodzą 3 eskadry: 5. i 14. wyposażone w uderzeniowe Jaguary oraz 3., mająca na stanie myśliwce MiG-21bis. Baza została wybrana jako miejsce stacjonowania Rafale ze względu na problemy z rozbudową bazy Sarsawa. Rozmieszczenie tam nowych samolotów wymagało zakupu dodatkowych ponad 218 ha ziemi od miejscowych rolników i obawiano się, że długotrwałe negocjacje znacznie opóźnią przedsięwzięcie (Rozbił się indyjski MiG-21, 2015-08-24).

Z kolei Hasimara w Bengalu Zachodnim, gdzie stacjonuje 16. Skrzydło, złożone z eskadr 22. i 222. wyposażonych w myśliwce bombardujące MiG-27, od początku była brana pod uwagę jako lokalizacja jednostki Rafale. Baza została zbudowana w 1962, tuż po zakończeniu wojny chińsko-indyjskiej (Straty BVS, 2015-07-26).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.