Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

G500 w hołdzie Lindberghowi

Lotnictwo cywilne, 19 maja 2017

Pierwszy przedseryjny Gulfstream G500 pokonał trasę z Savannah do Paryża, oddając w ten sposób hołd wyczynowi Lindbergha z 1927.

Lot G500 z Nowego Jorku do Paryża był hołdem dla pionierskiego wyczynu Charlesa Lindbergha / Zdjęcie: Gulfstream Aerospace

Pierwszy przedseryjny odrzutowiec klasy biznes Gulfstream G500, wyposażony w kompletną kabinę pasażerską, wykonał lot non-stop z Savannah w USA do Paryża. Samolot pokonał dystans 7015 km w czasie 7 h 40 min, ze średnią prędkością M0,9. Następnie ten sam G500 wykonał lot z Nowego Jorku do Paryża, trwający 6 h 21 min. Dystans 5863 km także został pokonany ze średnią prędkością M0,9 (Oblot seryjnego G500, 2016-08-08).

Drugi z wymienionych lotów został zrealizowany w celu oddania hołdu jednemu z pionierów lotnictwa – Charlesowi Lindberghowi. Niemal 90 lat temu, 21 maja 1927, Amerykanin, po 33,5 h lotu w kabinie dostosowanego do potrzeb wyczynu samolotu Ryan M-2, noszącego nazwę Spirit of St. Louis, jako pierwszy w historii człowiek samotnie przeleciał nad Północnym Atlantykiem.

Jego wnuk Erik Lindbergh powtórzył ten sam lot 75 lat później. Pilotując samolot Lancair Columbia 300 o nazwie The New Spirit of St. Louis pokonał dystans pomiędzy Long Island i Paryżem w 17 h 17 min.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.