Autoryzacja

Resetuj hasło

ZIS PSG Kraków-Balice na zawodach strzeleckich

Wojska lądowe, 08 czerwca 2017

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wzięli udział w serii zawodów strzeleckich.

W ciągu 2,5 tygodnia ZIS PSG Kraków-Balice wziął udział w serii zawodów strzeleckich

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wzięli udział w zawodach strzeleckich SOF Delta Cup 2017 pod patronatem Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych, które zorganizowano w dn. 17-18 maja k/Myślenic. W dn. 25-26 maja uczestniczyli w Mitingu Strzeleckim Comando o puchar dowódcy JWK w Lublińcu. Z kolei 3 czerwca wystartowali w IV Zawodach Strzeleckich Służb Ochrony Lotnisk. Do rywalizacji organizatorzy zaprosili również żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych i służb mundurowych.

W zawodach wzięło udział 20 zespołów m.in. z Wojsk Specjalnych, w tym JW Komandosów, JW Formoza, JW Agat, JW Nil, a także pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, Straży Granicznej i Ministerstwa Finansów oraz Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych Szturman i Fundacji Sprzymierzeni z GROM.

Podczas SOF Delta Cup konkurowano w strzelaniach w dzień i w nocy oraz wykonywano nietypowe strzelania dynamiczne indywidualnie i w parach z dwóch rodzajów broni: pistoletu maszynowego i pistoletu samopowtarzalnego w umundurowaniu i wyposażeniu typowym dla startującej formacji.

Jego funkcjonariusze zajmowali w nich wysokie miejsca, zarówno w konkurencjach grupowych, jak i indywidualnych / Zdjęcia: Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych

W zawodach SOF Delta Cup funkcjonariusze ZIS PSG w Krakowie-Balicach zajęli wysokie szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej funkcjonariusz ZIS-u uplasował się na czwartej pozycji.

Podczas rywalizacji przygotowanej przez komandosów z Lublińca uczestnicy musieli pokonać tory przeszkód w terenie, wykonując przy tym zadania na poziomie taktycznym i strzeleckim oraz strzelania na wideo - strzelnicy. Uczestnicy mitingu rywalizowali strzelając z broni krótkiej, karabinków, pistoletów maszynowych, a także broni wyborowej.

IV Zawody Strzeleckie Służb Ochrony Lotnisk zostały zorganizowane przez MPL w Krakowie-Balicach na terenie strzelnicy sportowej w Myślenicach. W kategorii Goście drużyna ZIS zdobyła drugie miejsce. Konkurencję najlepszego strzelca zawodów wygrał sierż. szt. SG Tomasz Górka z ZIS z PSG w Krakowie-Balicach.