Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army zamawia kolejne VTESS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 lipca 2017

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab i konsorcjum Lockheed Martin otrzymały zlecenie na dostawę systemów szkoleniowych dla US Army. Wartość części zamówienia, za którą odpowiedzialny będzie Saab wynosi około 100 mln SEK (44 mln zł). Dostawy sprzętu będą miały miejsce w latach 2017-2018. Kontrakt został zaksięgowany jako zlecenie przyjęte w drugim kwartale 2017.

Część umowy realizowana przez Saaba obejmuje dostarczenie laserowych symulatorów strzelań, detektorów i układów elektronicznych dla VTESS / Zdjęcie: Saab

Agencja wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki, Program Executive Office of Simulation, Training and Instrumentation (PEO STRI), zamówiła Taktyczny system symulacji pojazdów (Vehicle Tactical Engagement Simulation System, VTESS) dla pojazdów bojowych od Lockheed Martina, który dostarczy go we współpracy z Saab Training & Simulation. System ten pozwala żołnierzom prowadzić w czasie rzeczywistym wysoce realistyczne ćwiczenia bojowe przy użyciu znajdujących się w ich wyposażeniu pojazdów i uzbrojenia.

Lockheed Martin wspólnie z Saab dostarczą modułowe rozwiązanie szkoleniowe, które łączy wiele oddzielnych systemów treningowych dla załóg pojazdów w jedną całość. VTESS będzie obejmować rozwiązania szkoleniowe dla samochodów ciężarowych, mniejszych pojazdów oraz nadajniki laserowe, zarówno dla broni strzeleckiej, jak i uzbrojenia głównego pojazdów opancerzonych. Część umowy realizowana przez Saaba obejmuje dostarczenie laserowych symulatorów strzelań, detektorów i układów elektronicznych dla VTESS (Modernizacja systemów szkoleniowych US Army, 2016-11-23).

Umowa ta jest wynikiem efektywnego połączenia zdolności i potencjału Lockheed Martina i Saaba. Saab ma wieloletnie doświadczenie w dostawach dla US Army we własnym zakresie, odbieramy więc to nowe, wspólne zlecenie jako naturalny wynik dobrych relacji, które między nami panują. Razem z Lockheed Martinem dostarczymy system treningowy, który zapewni US Army najwyższe zdolności szkolenia swoich żołnierzy, aby sprostać wyzwaniom przyszłości – stwierdziła Åsa Thegström, szefowa działu Training & Simulation w Saab Dynamics.

Dzięki zastosowaniu VTESS zmieniamy sposób, w jaki załogi pojazdów biorą udział w ćwiczeniach, na system, który odznacza się solidnością i prostotą w obsłudze. Zapewniamy rozwiązanie o otwartej architekturze, które umożliwi US Army rozszerzenie zakresu szkoleń żołnierzy, jak i zapewni im elastyczność w integracji do systemu wyposażenia od innych firm, zarówno obecnie istniejącego, jak i opracowanego w przyszłości – dodała Sandy Samuel, wiceprezes działu Training and Simulation Solutions, Lockheed Martin.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.