Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie zapoznawcze PKW Łotwa

Wojska lądowe, 12 lipca 2017

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa uczestniczyli w szkoleniu zapoznawczym przeprowadzonym w ramach Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej, na czele której stoi Kanada.

Na Łotwie przeprowadzono kilkudniowe szkolenie zapoznawcze żołnierzy służących w składzie Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej. Uczestniczyli w nim wojskowi z PKW Łotwa / Zdjęcia: Agata Antosiak, 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej

W dn. 3-7 lipca w łotewskiej bazie wojskowej Adazi zorganizowano szkolenie zapoznawcze dla żołnierzy służących w ramach Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim. W zajęciach uczestniczyli członkowie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Cykl zajęć rozpoczął się odprawą, podczas której dowódcy pododdziałów każdego kraju grupy bojowej przedstawili struktury swoich kompanii i plutonów. Omówiono również podstawowe dane taktyczno – techniczne uzbrojenia będącego na wyposażeniu kontyngentów. Następnie odbył się pokaz statyczny sprzętu wojskowego.

Ostatnim i zarazem najbardziej efektownym elementem szkolenia była demonstracja siły ognia i manewru. Uczestniczące w zajęciach pojazdy musiały poruszać się po trudnym, piaszczysto–bagiennym terenie, strzelając do celów będących na przedpolu. PKW reprezentowany był przez załogę czołu PT-91 Twardy pod dowództwem kpr. Tadeusza Słodkiewicza.

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim. Grupa liczy ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowi 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia.

Na podstawie informacji ppor. Piotra Otlewskiego, 9.BBKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.