Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Bangladeszu rozbił się Jak-130

Lotnictwo wojskowe, 12 lipca 2017

Wczoraj po południu samolot szkolno-bojowy Jak-130 odbywał rutynowy lot treningowy po starcie z bazy Zahur Haque koło Chittagong w dystrykcie Lohagara. 15 minut po starcie, około 14:25 czasu lokalnego samolot uległ awarii technicznej i rozbił się ok. 80 km od miejsca startu. Spadł na zalesione wzgórze.

Szczątki rozbitego samolotu Jak-130 wojsk lotniczych Bangladeszu / Zdjęcie: DTB

Obaj członkowie jego załogi zdołali się katapultować i przeżyli wypadek (jeden wylądował na drzewie). Zostali przewiezieni śmigłowcem do pobliskiego szpitala. Byli to wing commander Nazmul i squadron leader Kamrul. Według oficjalnego komunikatu, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Samolot Jakowlew Jak-130 nr burtowy 15102, który rozbił się wczoraj w Bangladeszu / Zdjęcie: SAMEE55

Rozbity samolot to Jakowlew Jak-130 nr burtowy 15102, nr ser. 130.12.02-0102. Należał do 21. eskadry Avengers wojsk lotniczych Bangladeszu.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.