Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy rosyjskiego kutra bezzałogowego

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2017

W Kronsztadzie prowadzone są testy rosyjskiego kutra bezzałogowego Iskatiel. Został on zaprojektowany przez NPP AME (Awiacionnaja i morskaja elektronika) z St. Petersburga. Jego kadłub powstał w przedsiębiorstwie Neptun, a system łączności w KB Łucz z Rybińska. Pierwsze testy kuter przeszedł w 2016.

Rosyjski kuter bezzałogowy Iskatiel w czasie testów w Kronsztadzie, lipiec 2017 / Zdjęcie: forums.airbase.ru

Iskatiel (poszukiwacz) ma wyporność równą 5,4 t. Jego długość wynosi 8,4 m, a szerokość 3 m. Masa ładunku użytecznego mieści się w zakresie 500-600 kg. Kuter napędzany dwoma silnikami wysokoprężnymi o mocy po 220 KM może rozwijać prędkość 25 w. Jego autonomiczność sięga 7 dni.

Kuter jest wyposażony w system rozpoznawczy umożliwiający wykrywanie obiektów nawodnych z odległości do 5 km. W systemie funkcjonują czujniki optoelektroniczne, ale możliwe jest też zastosowanie hydrolokatora. Projektanci zakładają, że Iskatiel zastąpi dotąd używane w Rosji francuskie kutry bezzałogowe ECA Group Inspector Mk 2.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.