Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze kto Pars III w Omanie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2017

W kwietniu 2016 turecka kompania FNSS Savunma Sistemleri (spółka tureckiego holdingu Nurol i BAE Systems) poinformowała o uzyskaniu drugiego, po kontrakcie z Malezją, zamówienia eksportowego na kołowe transportery opancerzone 8 x 8 Pars. Dopiero pod koniec 2016 ujawniono, że zamawiającym jest Oman, a nieoficjalnie podano, że wartość transakcji wynosi ok. 500 mln USD. Teraz dostawca ujawnił, że zamówienie dotyczy 172 wozów Pars III.

Jeden z pierwszych kto Pars III dostarczonych Omanowi, z jednomiejscowa wieżą FNSS Saber uzbrojoną w 25-mm działko Orbital ATK М242 Bushmaster / Zdjęcie: FNSS Savunma Sistemleri

Kołowy transporter opancerzony Pars III jest kolejną wersją tego pojazdu, którą po raz pierwszy pokazano publicznie na wystawie IDEF 2017 w Stambule. Wzmocniono w nim ochronę balistyczną i przeciwminową. W odmianie 6 x 6 Pars III waży 25 t, a w odmianie 8 x 8 do 30 t. W tej drugiej odmianie transporter może pływać. Pojazd może przewozić do 12 żołnierzy.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.