Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca BAA Training i Small Planet

Lotnictwo cywilne, 13 lipca 2017

Centrum szkolenia pilotów BAA Training nawiązało współpracę z liniami Small Planet. Zgodnie z umową, w l. 2017-2025 szkolenia przejdzie 450 pilotów, którzy zasilą personel przewoźnika.

Small Planet poszukuje przyszłych pilotów, którzy się dołączą do linii już na początku 2018 / Zdjęcie: BAA Training

Głównym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie Small Planet kadry młodych pilotów, którzy będą mogli wykonywać loty na stanowisku pierwszego oficera. Obecnie przewoźnik, którego flota składa się z 18 Airbusów A320 i 4 A321, poszukuje przyszłych pilotów, którzy się dołączą do linii już na początku 2018. Pierwszy etap obejmie tych kandydatów, którzy mają już licencję pilota samolotowego turystycznego (PPL(A)), odpowiedni nalot i zdali wszystkie egzaminy teoretyczne niezbędne do uzyskania licencji pilota samolotowego liniowego (ATPL).

Kandydaci, którzy przejdą proces selekcji BAA Training i Small Planet, będą mogli rozpocząć szkolenie w lotach wg wskazań przyrządów (IR), szkolenie w lotach na samolocie wielosilnikowym z napędem tłokowym (MEP) i szkolenie praktyczne do licencji pilota samolotowego zawodowego (CPL), a następnie kontynuować szkolenie na dany typ samolotu (TR), czyli A320 i A321 (A321 dla Small Planet , 2016-02-18). Po pomyślnym ukończeniu szkoleń BAA, kandydaci zostaną zatrudnieni przez Small Planet. Uczeń-pilot otrzyma zlecenie jeszcze przed rozpoczęciem zintegrowanego szkolenia ATPL, czyli już po przejściu procesu selekcji w BAA Training.

Kiedy branża lotnicza potrzebuje pilotów, my, jako ośrodek szkolenia, jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność i wspierać obie strony. Możemy znaleźć linie lotnicze, które chcą zatrudnić pilotów i odpowiednich kandydatów – mówi Egle Vaitkeviciute, dyrektor generalny BAA Training.

Small Planet są znane dzięki wartościom i kulturze. Z radością informujemy o programie dla uczniów-pilotów, w ramkach którego wybierzemy i będziemy kształcić przyszłych pilotów. W ciągu kolejnych lat mamy zamiar nadal się rozwijać. Zwłaszcza z tego powodu brakuje nam pilów – dodaje Kristijonas Kaikaris, dyrektor generalny Small Planet Litwa.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.