Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zasobnik rozpoznawczy dla F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 lipca 2017

Inspektorat Uzbrojenia MON, w ramach realizacji fazy analityczno-koncepcyjnej, rozpoczął analizę rynku dotyczącą możliwości pozyskania zasobnika rozpoznawczego, zawierającego radiolokator z syntetyczną aperturą.

Nowy zasobnik ma mieć możliwość zintegrowania z używanym obecnie przez Siły Powietrzne zasobnikiem rozpoznawczych DB-110 / Zdjęcie: Tom Reynolds, Lockheed Martin

Ma on być przenoszony przez samoloty wielozadaniowe F-16C/D Block 52+ znajdujące się w wyposażeniu Sił Powietrznych i mieć możliwość zintegrowania z zasobnikiem rozpoznawczych DB-110 (1500 h nalotu PKW Kuwejt , 2017-05-31). Celem wprowadzenia do wyposażenia nowego zasobnika jest uzyskanie zdolności prowadzenia rozpoznania obrazowego niezależnie od warunków atmosferycznych i pory doby.

W oparciu o analizę rynku IU MON zamierza opracować studium wykonalności i wstępne założenia taktyczno-techniczne dla nowego zasobnika. Chętni do udziału w procedurze badania rynku proszeni są o przesłanie w jęz. polskim ogólnego opisu technicznego oferowanego zasobnika, z wyszczególnieniem: możliwości prowadzenia radarowego rozpoznania lotniczego, współpracy z zasobnikiem DB-110 (sposobu wykorzystania posiadanego naziemnego wyposażenia do analizy danych przeznaczonych dla DB-110), możliwości eksploatacji przez F-16C/D Block 52+ w polskiej konfiguracji sprzętowej i oprogramowaniu M6.5.

Należy też podać informację, czy zasobnik jest certyfikowany do przenoszenia i użycia bojowego przez w/w samoloty lub jakie czynności należy wykonać, aby uzyskać taki certyfikat (czas i miejsce). Oferowany zasobnik musi być aktualnie produkowany. Zgłoszenia do udziału w badaniu rynku należy przesyłać do 25 sierpnia br.


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.