Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-300 w rejonie Teheranu i Buszehru

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 16 lipca 2017

Według brytyjskiego Janes’a, znane są miejsca rozmieszczenia 3 z 4 dywizjonów (baterii) zakupionego w FR systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego S-300PMU. Dwa dywizjony (pułk) znalazły się na pozycjach w rejonie Teheranu. Jeden stacjonuje na lotnisku cywilno-wojskowym Mehrabad w zachodniej części stolicy Iranu, a drugi na południowy wschód od niej, w Chawar Szahr. Tam znajdują się także pozycje starych systemów MIM-23 HAWK lub ich irańskich kopii Mersad.

Zdjęcie: twitter

Drugi pułk Irańczycy rozmieszczają na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Na razie znana jest pozycja jednego z dywizjonów. Od końca kwietnia stacjonuje on w rejonie miasta Buszehr, w bazie zajmowanej wcześniej przez systemy HAWK. Niedaleko Buszehru znajduje się irańska elektrownia atomowa. Z tych pozycji S-300PMU2 mogą kontrolować północną część Zatoki Perskiej oraz wybrzeża Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Iraku.

Nieoficjalnie podawano, że czwarty dywizjon S-300PMU trafił na pozycje niedaleko miasta Kom. Miałby tam ochraniać instalacje atomowe w pobliskim Fordo. Te doniesienia nie zostały na razie potwierdzone.

Trzy znane pozycje irańskich baterii S-300PMU2 można znaleźć na komercyjnie dostępnych zdjęciach satelitarnych. Między innymi w serwisie Terraserver.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.